بیوگرافی

بسم الله الرحمن الرحیم

          اینجانب حسین رجب بلوکات در اول فروردین ماه سال ۱۳۳۳ در روستای دربندسر محله ی پایین لاراب در خانواده ای در سطح متوسط جامعه به دنیا آمدم. دوران کودکی را در همین محیط زیبا و دست نخورده و با اصالت روستایی، با مردمی ساده و صمیمی در خانواده ای با صفا و مهربان طی نمودم. پدرم دبیری زحمتکش و مردم دار بود و مادرم خانه داری با سلیقه. دوران تحصیلات ابتدایی را در دبستان حکیم سنایی دربندسر طی شش سال به پایان رساندم. ۱۴

۴۷

در پایه سوم ابتدایی بودم که تلخ ترین خاطره این دوران شکل گرفت و آن از دست دادن پدر بزرگ و مادر بزرگ عزیزم بود که با فاصله ای شش ماهه اتفاق افتاد. ما به صورت سنتی با هم زندگی می کردیم. تولد هر یک از برادران و خواهران خاطره ای خوش از این دوران است. چهار برادر و دو خواهر هدایای آسمانی بود که نصیبم شد. دوازده سال ابتدایی زندگی ام در روستای دربندسر گذشت. طبق سنت روستا از همان کودکی مجبور به کار شدم البته کارهایی متناسب با سن که عمده آن در بخش کشاورزی بود.

رجب بلوکات حسین۱

          مرحله ی بعدی زندگی ادامه تحصیل در دوره ی متوسطه آغاز شد. چون در دربندسر دبیرستان نبود به ناچار راهی تهران شدم و به صورت پانسیون نزد خانواده مرحوم خلیل رجب بلوکات که پسر عمه ی پدرم بود، زندگی کردم. در مهر ماه سال ۱۳۴۵در دبیرستان خامنه ای پور که یکی از مدارس خوش نام ناحیه نه آن زمان تهران بود، تحصیلات دوران متوسطه را آغاز و بعد از شش سال به اتمام رسانیدم.

۳۴

این دبیرستان در فلکه وثوق (میدان امامت) واقع شده بود و تا محل سکونتم پیاده حدود ده دقیقه فاصله داشت. از سال تحصیلی بعد با موافقت انتقال پدرم به تهران همه خانواده ساکن تهران شدیم. من در کنار خانواده با آرامش بیشتری ادامه تحصیل دادم. تعطیلات تابستان را به همراه خانواده به دربندسر می آمدیم و همان زندگی روستایی ادامه داشت. با پایان سیکل اول دبیرستان رشته طبیعی (علوم تجربی) را برای ادامه تحصیل انتخاب نمودم. در خرداد سال ۱۳۵۱ با پایان یافتن سیکل دوم دبیرستان موفق به اخذ دیپلم طبیعی شدم.

۵۸

          با اتمام دوران تحصیلات متوسطه برای ادامه تحصیل باید از سد کنکور رد می شدم که متاسفانه این اتفاق در سال ۱۳۵۱ نیفتاد. با قبولی در آزمون سراسری و اختصاصی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی (مدرسه عالی ورزش) از مهر ماه سال ۱۳۵۲ دوران تحصیلات عالیه شروع شد. این دوران نیز با دریافت دانشنامه کارشناسی در سال ۱۳۵۶ به پایان رسید.

hossein7

۹

۱۳

۱۵

۸

در طی این سال ها با علاقه ای که به داوری فوتبال داشتم، در کلاس داوری شرکت کرده و با قبولی به عنوان داور رسمی فدراسیون فوتبال شروع به کار نمودم که این فعالیت تاپیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت. بعد از طی دوران سربازی که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بود، از اول مهر ۱۳۵۸ طبق تعهدی که دولت داده بودم به استخدام آموزش و پروش درآمده و در شهرستان لنگرود به عنوان دبیر ورزش مشغول شدم.

۱۱

          در سال ۱۳۵۹ ازدواج نمودم و اکنون صاحب چهار فرزند هستم. دو دختر و دو پسر که سه نفرشان با مدرک کارشناسی ارشد دوران تحصیلی خود را به پایان رسانیده و چهارمی سال آخر دوره ی کارشناسی را می گذراند. مریم و رضا دارای دانشنامه کارشناسی ارشد هنرهای تجسمی و گرافیک، مهدی دارای دانشنامه کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر و سارا دانشجوی ترم آخر فلسفه دانشگاه تهران.

          سوابق شغلی ام به این شرح است: دوسال خدمت در مدارس شهرستان لنگرود، سه سال در مدارس کرج، سه سال به عنوان دبیر ورزش در مدارس منطقه یک تهران، پنج سال به عنوان مدیر دبیرستان شهید مدرس فشم، یک سال به عنوان دبیر ورزش مدارس منطقه یک تهران، سه سال به عنوان دبیر ورزش مدارس منطقه هشت تهران. هشت سال به عنوان مدیر دبیرستان ابوریحان منطقه هشت تهران، و در ادامه بعد از بازنشستگی از خدمت رسمی دولتی چهار سال به عنوان مدیر مدرسه غیر انتفاعی امام علی(ع) منطقه هشت تهران و چهار سال به عنوان مسئول پایه دبیرستان غیر انتفاعی سبحان منطقه هشت تهران. هم زمان با این فعالیت ها چند سالی نیز در مدارس بزرگ سال انقلاب و ۲۲بهمن به عنوان معلم و مشاور مشغول به خدمت بودم.

۱۷

۱۶

         ۱۸

۱۴

سوابق فعالیت های اجتماعی اینجانب به این شرح است: عضو شورای ورزش دربندسر، عضو هیات امنای مسجد حضرت ابوالفضل پایین لاراب دربندسر،عضو هیات موسس و عضو هیات امنای صندوق قرض الحسنه حضرت قائم (عج) دربندسر، عضو هیات فوتبال بخش رودبارقصران، عضو هیات مدیره تعاونی توسعه دربندسر، عضو هیات موسس تعاونی گل و گیاه دربندسر و در حال حاضر عضو شورای اسلامی شهر شمشک دربندسر هستم.

تارنمای شخصی حسین رجب بلوکات (نماینده شورای اسلامی شهر شمشک دربندسر) - 1394