تالار گفتگو

شما می توانید در این بخش به گفتگو آزاد با سایر بازدیدکنندگان بپردازید

87 نظر

 1. 1

  مهدی ساوه شمشکی

  یکی از مواردی که اکثر مردم به آن عادت کرده‌اند دروغ است که مانند عفونتی در جان تمام جامعه وجود دارد. دروغ یک سرطان بدخیم اخلاقی است. بسیاری از تهمت‌ها و برچسب زدن‌ها ریشه در همین دروغ گفتن دارد و موجب شده است که دروغ در جامعه شیوع پیدا کند. قالب دروغ‌های مردم از نوع منفعت طلبانه است چرا که بر این باورند که با دروغ‌ گفتن موفقتر هستند. هوچی گری هم از موارد مهم دروغ منفعت طلبانه است. گاهی اوقات با استفاده از دروغ فتنه‌انگیز میان دو برادر دینی موجب تفرقه می‌شوند یا در جامعه هرج و مرج ایجاد می‌کنند.
  در تاریخ ایران دروغ به شدت مورد نکوهش بزرگان قرار گرفته است. دروغ در ادبیات اوستایی “دروج” نام دارد و دروج دیو پیمان شکن و ناراستی است. دیو همان خدایان دروغین می باشند که زرتشت پرستش آن ها را ممنوع نمود و دوزخ در ادبیات اوستایی “دروج و دمانه” نام دارد که به معنای سرای دروغ و فریب است و با نگاه به معنای این دو کلمه به روشنی مشخص می گردد جایگاه دروغ در ادبیات ایران باستان در کجاست؟ در کتیبه بیستون داریوش پادشاه هخامنشی در اوج اقتدار، تنها و تنها از یک چیز وحشت دارد؛ مبادا وی را فردائیان دروغگو بپندارند. “به خواست اهورا مزدا بسیار کارهای دیگر کردم که در این نبشته ها نیاوردم؛ زان جهت آن دیگر اقداماتم را ننوشتم تا مبادا آن که زین پس این نبشته ها را می خواند، کرده های من به چشمش زیاد آید و وی را باور نیاید و آن را دروغ بپندارد” داریوش در کتیبه ای دیگر در تخت جمشید برای کشورش از درگاه خدا سه چیز تقاضا می کند. “اهورامزدا این سرزمین را از جنگ، قحطی و دروغ در امان دار”
  در آموزه های دین مبین اسلام هم دروغ کلید همه گناهان است و دروغگو دشمن خداست. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود : لایَکذِبُ الکاذِبُ إلاّ مِن مَهانَهٍ فى نَفسِهِ. ((دروغگو، دروغ نمى گوید مگر به سبب حقارت و پستى که در درون اوست)). و در حدیث دیگری می فرمایند: اَقَلُّ النّاسِ مُرُوَّهً مَنْ کانَ کـاذِبا. کم نصیب ترین مردم از مردانگى، کسى است که دروغـگو باشد.
  حضرت امام باقر (علیه السّلام) می فرمودند که حضرت امام سجاد زین العابدین(علیه السّلام) به فرزندان خود نصیحت می کرد و می فرمودند: از دروغ کوچک و بزرگ، جدی یا شوخی پرهیز نمایید و پیرامون آن نگردید، زیرا آدمی وقتی دروغ کوچک گفت، جرأت می کند دروغ بزرگ بگوید.
  امام حسن عسگری(ع) در بیانی می فرماید: تمام پلیدی ها در یک خانه ای قرار داده شده و کلید همه پلیدی ها دروغگویی است. در حقیقت به لحاظ مناسبات اجتماعی و روابط انسانی آنچه می تواند جامعه را تصحیح و اصلاح کند و در جهت سعادت حرکت و سوق دهد، صداقت و راستگویی است و آنچه که باعث سقوط و انحطاط جامعه به لحاظ روابط انسانی و اجتماعی می شود، دروغگویی است.
  راستگویى و دروغگویى دو حالت اخلاقى است که ریشه در اعتقادات و باورهاى دینى دارد، راستگویى حرکتى در مسیر فطرت است و دروغگویى حرکتى برخلاف مسیر فطرت. راستگویى نهالى بالنده و رشد یافته در سرزمین پاک اخلاص و صداقت است و دروغگویى بوته اى آفت زده و خشکیده در شور زار روان آدمى.
  انگیزه راستگویى توانمندى اراده و اعتماد به نفس و دروغگویى انعکاس ضعف ها و ناتوانی ها و نفاق هاى درونى است. اگر دروغ گفتن در دین مقدس اسلام ممنوع است و دروغگو مورد نکوهش قرار مى گیرد و دروغ کلید همه بدی ها و شرور نامیده مى شود، در مقابل، بر راستى و صداقت در آیین محمدى صلی الله علیه و آله تأکید شده و راستگو مورد تحسین واقع مى شود و از باب «اَلنَّجاهُ فِى الصِّدْقْ» نجات در راستگویى است، صداقت و راستگویى کلید همه خوبی ها و پاکى ها و نیکى هاست و گفته هاى انسان هم بخشى از عمل هاى اوست و بر نیک و بد آن مواخذه خواهد شد. و… خداوند با صادقان است و از دروغگویان بیزار.
  بکوشیم تا طعم شیرین صداقت در گفتار و رفتار را به ذائقه جان بچشانیم.

  پاسخ
 2. 2

  ناشناس

  سلام،
  از اینکه این امکان را إیجاد کردید تا بیشتر با شما در تماس باشیم متشکرم،ولی اگر تالار گفتگو با شماست چرا محدودیت بیان موضوع إیجاد میکنید شما خودتان دارای سعه صدر هستید و فردی واقع بین و معتدل و دارای نزاکت کلام و سخن و یقینا کسانی که با شما هم سخن میشوند ناخوداگاه نزاکت را رعایت میکنند
  اما بعد ،سوال دارم امیدوارم پاسخ منطقی بشنوم،س:ایا مرجع یا اداره مخصوصی برای بررسی عملکرد شورا وجود دارد؟٢-اگروجود دارد آیاتها حالاعملکرد شمارا بررسیکرد؟٣-ایا عملکرد شورای قبلی شهر و شورا های روستای دربندسر و شمشک را بررسی کردند ؟نتیجه بررسی را لطفا بیان کنید

  پاسخ
  1. 2.1

   حسین رجب بلوکات

   سلام، با توجه به احترامی که برای همه ی مخاطبان قایل هستم به هیچ وجه حاضر به ایجاد محدودیت برای اظهار نظر نیستم. هر کس می تواند هر نوع نظری را در هر زمینه ای که مایل است و با هر ادبیاتی ارسال نماید. «جلوگیری از توهین و بد اخلاقی محدودیت نیست» در پاسخ به پرسش شما عارضم که عملکرد کلیه ی شوراها توسط وزارت کشور و زیر مجموعه هایش بررسی می گردد. کلیه مصوبات شورا بعد از تایید فرمانداری قابل اجراست. امور مالی شوراها در پایان سال مالی توسط حسابرس رسمی بررسی و نتایج به استانداری اعلام می گردد. با هر نوع تخلفی برخورد می شود. از سلب عضویت فرد عضو شورا تا انحلال شورا و پیگیری قضایی (در صورت نیاز) جرایم متخلفین است. شوراهای روستایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از نتایج بررسی عمکرد شوراهای قبلی بی اطلاع هستیم. در صورت نیاز می توانید از استانداری پیگیری نمایید.

   پاسخ
 3. 3

  ناشناس

  سلام مجدد،
  حاج حسین چرا برای بازدید از هیئت های شهر وقت یکسان در نظر نگرفتید ؟
  مثلا برای هیئت پایین لاراب دیر وقت وبعدازبرنامه عزاداری و توزیع شام و خروج عزاداران ، به اتفاق أعضائ محترم شورا و شهردارمحترمحضور یافتید ایا عدالت رعایت شد؟

  پاسخ
 4. 4

  ناشناس

  سلام،
  حاج حسین از پاسخ شما متشکرم امیدوارم أهل نظر و أهل تحقیق و اهل پیگیری سوال و پرسش من و شما را خوالده باشند
  امیدوارم روزی و روزگاری برسد که من و أمثال من محافظه کاری و ملاحظه کاری را کنار بذاریم و پیگیر حقوق تضییع شده دربندسری ها باشیم و ان مصوبه غلطی که برای نام شهر توسط شورای وقت به مراجع بالاتر إرسال شد
  لطفا شما و دوستان عزیز دیگر بر درخواست من صحه بگذارید که همه ما و همه مسىولین باید پاسخگوی سطحی نگریها و ساده اندیشیها و باشیم و باشند خدا را شاکر م که جامعه روستایی شهری ما رشد فکری خوبی بدست أورد و یقینا روزی خواهد رسید که بانی و بانیان نام گذاری باید پاسخگو ی سطحی نگری باشند و ایندگان نیز میاموزند که برای انجام هر کاری باید تعقل و تدبر کنند،
  ضمنا پاسخ سوال دوم خودم را با سکوت شما دریافت کردم غیر از این انتظار نداشتم،
  متشکرم و خدا را سپاسگزارم

  پاسخ
  1. 4.1

   حسین رجب بلوکات

   سلام، امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید. من هم امیدوارم سایر شهروندانی که این مطالب را می خوانند. در بحث شرکت نمایند تا با تضارب آرا مباحث مختلف بررسی و به نتایج جامعی برسد. هر مقدار که بتوانیم نظرات جمع را به هم نزدیک کنیم، شاهد پیشرفت فرهنگ گفتگو وبالا رفتن تحمل عقاید دیگران خواهیم بود. با تشکر از شما برایتان زندگی راحت و توام با آرامش را آرزو دارم. سربلند باشید.

   پاسخ
 5. 5

  م-لارابی

  می خواستم از بابت گذاشتن این صفحه از شما تشکر کنم به نظر می رسد اگر همشهریان محترمی که از این سایت دیدن می کنند مسائلی که به نظر آنها مهم است را در این بخش بگذارند و از بقیه بخواهند نظرات خود را در بارهء آن بیان کنند خیلی از موارد مبهم روشن خواهند شد به عنوان مثال خوانندگان محترم نظرشان را در بارهء ارتباط مسیر دیزین از جاده دربندسر با حفر تونل در منطقه قلقل چشمه تا پارکینگ دیزین بیان نمایند و بنویسند این طرح چه مزایایی دارد و جه معایبی پیشاپیش از کسانی که در این بحث شرکت می کنند کمال تشکر را دارم

  پاسخ
 6. 6

  علی کیادربندسری

  سلام به همه مردم شریف دربندسر من هم خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا بتوانم نظرات خودم را در مورد آینده دربندسر بیان کنم. ما به بالایی ها دسترسی نداریم و به آن هایی که دسترسی داریم فرصت گفتن پیش نمی آید. از این فرصت پیش آمده استفاده می کنم و نظرم را در ارتباط با آن چه که آقای م-لارابی مطرح کرده اند را می نویسم. این راه چه از طریق تونل باشد و یا به صورت فعلی مشکلاتی برای ما دربندسری ها دارد. در حال حاضر در تابستان که راه باز است دو مشکل عمده برای ما وجود دارد. مشکل اول ترافیک سنگین روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات است که بعضی اوقات تا پنج ساعت هم در ترافیک گیر کردیم. مشکل دوم تخریب محیط زیست کوه های شمالی دربندسر است. به نظر بنده اگر دربندسر به صورت بن بست باشد بهتر است. هم ترافیک مسیر را نداریم و هم با مسدود کردن جاده در پشت بهشت معصومه محیط زیست ما در امان خواهد بود. البته اگر تونل درست شود مشکل ترافیک حل نمی شود ولی شاید جلوی تخریب محیط زیست را بتوان گرفت. خلاصه این که باید دربندسر به صورت بن بست باشد.

  پاسخ
  1. 6.1

   محمد بلوکات

   با سلام ، بنده هم با نظر آقای کیا موافقم . بهترین وضعیت برای ما اینست که دربندسر بن بست باشد و علاوه بر دو دلیلی که ایشان اقامه کردند ( عدم زیر ساخت مسیر پایین دست و نیز تخریب محیط زیست ) باید از بحران هویتی و فرهنگی ناشی از قرارگیری در مسیر ترانزیت (که متاسفانه گریبانگیر شهرهای سر راهی میشود) و بحران امنیتی ناشی از عبور و مرور ( و طبیعتا توقف ) تعداد زیادی از مردم از نقاط مختلف کشور هم اسم برد . راهبرد کلان و آینده نگر اعضای محترم شورای شهر باید پرهیز از قرار دادن شهر در نقشه ترانزیت تهران -شمال باشد .

   پاسخ
 7. 7

  ناشناس

  سلام
  از طرح موضوع توسط اقای م لارابی و إظهار نظر اقای کیا دربندسری خوشحال شدم مجددا از حاج حسین هم بخاطر إیجاد فضای گفتگو تشکر میکنم
  باید پیشنهادوسپس عملیاتی کردن هر طرح را منوط به چشم انداز بلند مدت و سیاست های کلان شورا و شهرداری دانست و هم چنین به الزامات کشوری هم نیم نگاهی داشته باشیم و قبل از إجرائی کردن یک طرح به پیش زمینه های ان طرح که مکمل طرح اصلی هستند دقت نظر داشته باشیم،
  به فرض الزام یا اراده به انجام این طرح ، لازم است ظرفیت جاده های مواصلاتی و إمکانات جاده ای را دقیقا مطالعه کرد و در صورت نیاز حتما انها را إیجاد کرد همینطور که اقای کیا گفتند جاده های پایین دستی فعلا جوابگوی شرایط موجود را ندارد
  ضمنا باید شورای اسلامی ببینید با إجرای این طرح یا هر طرح دیگر در شهر چه میزان منفعت نصیب شهر و شهر وندان میرسدیعنی ایا إجرای هر طرح ایا توجیه اقتصادی دارد ؟ ایا باعث تخریب إمکانات زیست محیطی نمی شود ؟ایا با شرایط شهر سبز سازگاری دارد؟
  امیدوارم سایر عزیزان إظهار نظر کنند تا از بالندگی فکری جامعه دربندسر بیشتر بهرمند شویم.

  پاسخ
  1. 7.1

   حسن کیادربندسری

   سلام بسیار خوشحالم از این که اهالی دربندسر موضوع جاده برایشان مهم است. من فکر می کنم این دولت به علل مختلف حداقل در فصل غیر برفی جاده شمشک به دیزین را باز نگه دارد و فرصت و بودجه ای هم برای تعریض جاده و یا ایجاد تونل ندارد. ما ناچاریم وضیعیت موجود را تحمل کنیم. این یعنی یک تهدید. من از همه کسانی که این مطالب را می خوانند خواهش می کنم به دور از احساسات، همه جانبه به این موضوع فکر کنند که چگونه این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

   پاسخ
 8. 8

  ناشناس

  سلام
  خدا را شاکرم که بیشتر أعضائ شورای اسلامی این دوره أفراد خدا ترس و پاک دست هستند و هم چنین اکثر این عزیزان خالصانه و مجد انه در تلاشند تا ساختار سأزی بکنند از نزدیک با نگرش فکری إینان آشنا هستم البته هر جا لازم شد از هر طریقی انتقادات لازم را طرح کردم ولی از خدا درخواست دارم که کمک شان کند،
  حالا یک سوال دارم ؛
  برای دوره های بعدی چه زمینه هایی را باید إیجاد کرد که أفراد صاحب فکر و اندیشه -زیرک و با هوش-پاک دست و جامعه نگر -نو اندیش و نو گرا به شورای اسلامی راه یابند
  و أفراد سنتی گرا که دارای انبساط فکری هستند کنار زده شوند

  پاسخ
  1. 8.1

   مهدی کیادربندسری

   آقا و یا خانم ناشناس من با بخش اول نوشته شما خیلی موافق نیستم. اما برای دوره بعد فکر می کنم اگر رهروان شهدا مثل دوره قبل عمل کند بتوانیم افراد صالح و خوب را معرفی و انتخاب کنیم. من با اینکه عضو رهروان شهدا نیستم ولی به شدت فکر می کنم عملکرد خیلی خوب آن ها باعث شد ما از دربندسر چهار نماینده در شورا داشته باشیم. امیدوارم در دور آینده رهروان شهدا با برنامه ریزی بهتر و فراگیر تر این کار را انجام دهد و مردم نیز نظر آن ها را بپذیرند.

   پاسخ
 9. 9

  ناشناس

  سلام به اقا مهدی کیا،
  ضمن تشکر از إظهار نظر شما ،نمیدونم چرا خیلی با قسمت اول موضوع إرسالی بنده موافق نیستید ولی صراحتا و مجددا عرض میکنم که اکثر این أفراد پاک دست و خدا ترس هستند (ونه همه انها)،
  وثانیا بنا به دلایلی از نزدیک با اقدامات زیر ساختی اکثر این عزیزان آشنا شدم البته بعضی از أفراد شورا نتوانستند هم قدم و همگام با بخش های پیشرو فعالیت کنند که این ادعائه من در نظر سنجی اخیر که بصورت حضوری توسط شورای اسلامی انجام شد تأیید شد،
  اما در خصوص انتخابات بعدی بنده کاملا با شما موافق هستم چون رهروان شهدا عملکرد منطقی علمی در رابطه با معرفی أفراد عملکرد نسبتا خوبی داشت به جز یکی و یا دو مورد بقیه أفراد بسیار خوب مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند خوشبختانه یک مورد که قبلا عملکرد بدی داشت رأی نیاورند،
  اما دوره بعد بسیار با اهمیت و حساس هستش ١-بدلیل اینکه سایر محلات از الان مشغول برنامه ریزی هستند و ما تقریبا غافل شدیم٢- بعضی أفراد و بعضی أفکار در دربندسر مشغول فعالیت هایی هستند که باعث دو دسته گی و اختلاف بین صفوف مردم دربندسر میشود و باعث شکسته شدن ارا مردم میشود و چه بسا باعث پیروزی رقبای ما شود
  بدین دلیل باید از تجربه ارزنده رهروان شهدا استفاده کرد و ازالان خبرگان و دلسوزان دربندسر در کنار هم برنامه انتخاباتی را شروع کنند و پس از ارزیابی عملکرد أعضائ فعلی شورا و بررسی نقاطضعف و قوت ؛ افراد توانمند که دارای خصوصیات مختلف علمی تخصصی اسلامی باشند را جایگزین افراد ضعیف کرده و بصورت یک پارچه و بدور از تعصبات قومی و نژادی زمینه خوبی برای انتخابات بعدی إیجاد کرد،

  پاسخ
  1. 9.1

   مهدی کیادربندسری

   سلام ممنون از این که جواب دادید این که گفتم با بخش اول موافق نیستم دلیل دارم اگر به یادداشت های آقای حسین رجب بلوکات دقت کنید دارای نکات ظریفی است مثلاً ایشان ساعت ورود و خروج و نوع فعالیت خود را کامل و ورود و خروج سایر اعضای شورا و نوع فعالیتشان را به صورت خلاصه می نویسید البته این خلاصه نویسی طبیعی است چون ایشان از ریز فعالیت دوستان ممکن است آگاهی نداشته باشد به عنوان مثال ایشان می نویسد حاج جواد به کمیسیون ماده صد رفت چون آقای بلوکات در کمیسیون ماده صد نیست تا ریز مسایل را بداند نکته مهم از نظر من این است اگر به همه یادداشت ها توجه کنید متوجه می شوید کدام یک از افراد شورا با توجه به ورود و خروج وقت بیشتری برای کار می گذارد واین کمک می کند به شناخت میزان فعالیت هر یک از اعضای شورا موضوع بعدی با توجه به اطلاعاتی که کسب نمودم بعضی از اعضای شورا بعضاًً پیگیر کار شخصی افراد سرمایه دار در شهرداری هستند که این با نوشته شما در تضاد است امیوارم خدا همه ما را به راه راست هدایت فرماید

   پاسخ
 10. 10

  ناشناس

  سلام به اقا مهدی کیا دربندسری،
  یک ضرب المثال قدیمی است که میگویید در خانه اگر کس است یک حرف بس است ،من از دقت نظر شما در گزارشهای حاج حسین متشکرم
  اما نگرانم همون دسته افراد دوباره در مراحل بعدی کاندید شوند و از عدم اگاهی مردم استفاده کرده و رأی بیاورند به همین دلیل بنده موضوع انتخابات بعدی و شرایط کاندیدا را مطرح کردم
  اقا کیای عزیز سوال من اینست برای اینکه مردم شریف شهرمان در دوره بعد با افراد اگاه و کاربلد و اهل فکر و سالم آشنا بشوند چه کار باید کرد ؟
  و هم چنین بخاطر اینکه زمینه های اتحاد و اتفاق نظر را در جامعه إیجاد بکنیم باید چه تدبیری اندیشید ؟
  امیدوارم سایر دوستان علاقمندان وارد بحث شوند

  پاسخ
 11. 11

  م د

  با سلام من هم پیگیر خاطرات حاج حسین هستم . گویا یکی از اعضا شورا برخلاف دیگران حضور بسیار کمرنگی دارد و هر از چندی سری به شورا میزند !! شناختن این فرد کار سختی نیست و با یک پرس و جو ساده از کارمندان شورا و شهرداری می توان به دامنه فعالیتهای این برادر عزیز پی برد . روی سخنم با عزیزان رهروان شهدای دربندسر است که اینگونه موارد را برای انتخابات آینده مد نظر قرار دهند.

  پاسخ
  1. 11.1

   محسن س . د

   به رهروان شهدا چه ربطی دارد که شما نوشتید؟ اگر مردم دربندسر عاقل باشند نیاز به آقابالاسر ندارند. خودشان عقل دارند فکر می کنند و بهترین ها را انتخاب می کنند. همین آقایی که اشاره می کنید مگر مورد تایید رهروان شهدا نبود؟ و آن دیگری که خوشبختانه رای نیاورد نیز در لیست رهروان بود. آقایان رهروان اگر می توانید از عملکردتان دفاع کنید. فکر می کنم آدم منصفی هستم. اگر دلایلتان منطقی باشد می پذیرم. هر چند تصور من این است که خود را تافته جدا بافته می دانید.

   پاسخ
   1. 11.1.1

    محمد بلوکات

    به نام خدا
    با عرض سلام و احترام خدمت برادر عزیزم آقای محسن س.د
    پیام شما را خواندم. چون هم عضو هیات رشد هستم و هم در گذشته سمت اجرایی در آن داشتم، خواستم نکاتی را خدمتتان عرض کنم. البته روابط عمومی رشد حتما طبق وظیفه ی تعریف شده ی خود به سوالات شما پاسخ خواهند داد. اما چون هیات رشد را مجموعه ای خوب، منزه و دارای عملکرد قابل دفاع میدانم، من هم به سهم خود مطالبی را برای شما و دیگر خوانندگان مینویسم.
    در نوشته تان ۴ مطلب را فرمودید: ۱- انتخابات چه ربطی به رشد دارد ۲- مگر مردم بی عقل هستند که رشد برایشان تصمیم بگیرد ۳- عملکرد رشد چه بوده ۴- اعضای رشد خود را تافته ی جدا بافته میدانند.
    هیات رشد یک تشکل غیر دولتی است (NGO) که با یکسری معیارها ( عموما مذهبی و انقلابی ) در طول ده سال گذشته فعالیت کرده و امروز نزدیک ۲۰۰ عضو دارد. یکی از کارکردهای این هیات علاوه بر فعالیت های مذهبی و سیاسی، سعی در ایفای نقش مثبت در امور جاری روستای دربندسر (و شهر فعلی) است که توضیح تمام اقدامات آن خارج از حوصله ی این نوشتار است. یکی از این اقدامات، مدیریت اجتماعی انتخابات خرداد سال ۹۲ بوده است. در این انتخابات هیات رهروان شهدا یک فهرست ۵ نفره را که حاصل نظر سنجی ها و بررسی های مختلف بوده، به اهالی دربندسر پیشنهاد کرد که ثمره ی آن را می دانید. این رفتار در تمام دنیا توسط تشکل ها و احزاب اتفاق می افتد و آنها در همه پرسی های مختلف، شخص یا اشخاص مورد نظر خود را به مردم پیشنهاد می کنند و مردم هم تصمیم نهایی را می گیرند. این اتفاق نه به معنای قیمومت و تعیین تکلیف این تشکل ها بر مردم است و نه به معنی بی عقلی و محجوریت مردم !! در مورد عملکرد هم دقیقا مشخص نکردید کدام عملکرد رشد نیاز به توضیح دارد؟ ولی از محتوای پیامتان اینطور استنباط می شود که عملکرد انتخاباتی رشد در خرداد ۹۲ مدنظرتان است. فقط یک نکته را عرض میکنم و می گذرم. در آن انتخابات از مجموع ۶ صندوق شهر، حدودا ۳۵۰۰ رای واریز شد. صندوق دربندسر حدودا ۱۰۰۰ رای، درود و جیرود هرکدام ۴۰۰ رای و شمشک ۱۷۰۰ رای. با این اوصاف به نظر شما علت پیروزی مطلق نمایندگان دربندسر چه بود؟! فضولی هیات رشد یا بی عقلی مردم دربندسر؟! (با عرض پوزش از اهالی فرهیخته ی دربندسر)
    امیدوارم پاسخ ۳ اشکال اولتان را گرفته باشید. اما در مورد چهارم واقعا هرچه فکر کردم چیزی به عنوان پاسخ بنویسم ذهنم یاری نکرد. جز آنکه آنرا تهمتی ناجوانمردانه میدانم که از شما به عنوان کسی که الحمدالله به زیور انصاف آراسته اید بعید است.
    سلامتی و شادمانی محسن عزیزم را از خداوند متعال خواهانم…

    پاسخ
   2. 11.1.2

    ناشناس

    سلام به اقا محسن ساوه دربندسری
    اظهار نظر شما و پاسخ اقا محمد بلوکات و روابط عمومی رشد را مطالعه کردم و بر خود واجب دانستم که از منظر دیگر و با بیان دیگر پاسخ شما در رابطه حضور رهروان شهدا بدهم
    محسن عزیز ؛ شهید به دنیا معنا و مفهوم دیگری میباشد شهید به دنیایی که دنی و پست است ابرو و زیست میباشد شهید دنیا را از ملک به ملکوت تبدیل میکند شهید به دنیا جلا میدهد إنهائی که دنیا را لعن و نفرین میکنند إنهائی که همه گره ها و مشکلات را به حساب دنیا می گذارند إنهائی که در غِل و زنجیر اسارت مادیات گرفتارند یک نگاه به شهید بیندازند و ببینند چگونه دنیا عامل رستگاری شهید شد شهید دنیا را تفسیری الهی کرد شهید دنیا را مفهوم و معانی راستین و حقیقی بخشید این گوشه ای از حق بر دنیا است
    اقا محسن ؛انانی که از بازماندگان و أقارب و اشنایان و دوستان شهدا هستند همه و همه پیامبران و رهروان شهدا هستند و شهید عملا پیام ماندگاربه انسانیت می دهید شهید با شهادت خود عملا درس انسانیت و إیثار می اموزاند
    محسن عزیز و حال انان که هستند حق شهید بر جامعه را با بازگو کردن پیام او و زنده نگه داشتن راه و مرام او ادا میکنند
    انان که هم سنگر و هم فکر شهید بودند با بر دوش گرفتن علم او و رفتن و ادامه دادن راه و رزم و جهد او حق شهید را ادا میکنند
    رهرو شهید تلاش میکند که بر پا کننده عدل و عدالت باشد اری برادر اشنایان با شهیدان رزمشان رزم دیگری است سوز و گدازشان از نهاد جان بر می خیزدچون با چشم خود ارزشهای انسانی شهدا را دیدید تلاش شهدا را در جهت احیائها خوبی ها و پاکی ها دیدندو هم نشینی إینان با شهدا درون انان را مملو از عشق و انگیزه الهی کرد
    اری برادر ؛اشنایان با شهدا هرگز فراموش نمکنهم که در جمع بسیجیان سنگر نشین انچه حاکم بود إیثار وازخودگذشتگی بود إینان فراموش نمیکنند که پشت پا زدن به همه مظاهر دنیا و رو أورند به همه ذخایر أخرت شیوه جوانان و نوجوانان بسیجی عاشق شهادت بود
    اری برادر اشنایان و دوستان شهیدان همه این کمالات و ارزشهای بیشمار اخلاقی را در شهدا دیدند و امروز نمی توانمند از مسىولیت الهی خود شانه خالی کنند وبر خیانت دنیا طلبان تماشا کنند رهروان شهدا نمی توانند رهبری و ولایت را در مبارزه با ستم و ستمکار و ظلم و ظالم و فساد و مفسد تنها بگذارند چون در وصایای شهدا خوانده اند که هیچوقت رهبر را تنها نگذارند
    اری محسن جوان ؛رهروان شهدایکپارچه شور و شعور حرارتند و خود را به علم و اگاهی و دانش روز مسلح میکنند و وجود خودشان را با إیمان لبریز میکنند و به أب و آتش میزنند تا راه امام و شهدا بی رهرو نماند
    شهید مجید در وصیت نامه خود نوشت ما خون میدهم و شما تبلیغ کنید
    خدایا ما را لحظه ای به خود وامگذار،

    پاسخ
 12. 12

  رضا بندعلی

  جناب حاج حسین بلوکات سلام امیدوارم حالتان خوب باشد. از این که این سایت را ساختید تشکر می کنم من به تازگی متوجه سایت شما شدم خوب است سعی می کنم یادداشت های روزانه شما را بخوانم و با شرایط کاری شورا بیشتر آشنا شوم از مطالب تالار گفتگو نیز خوشم می آید و بسیار خوشحالم که فرصتی پیش آمد و یکی از اعضای شورای شهرمان به این ترتیب با مردم سخن می گوید در ذهن من نیز سئوالات زیادی است که می خواهم مطرح کنم هم شما اگر مایلید جواب دهید و هم سایر عزیزان که مطلب را می خوانند و حالا اولین سئوال به چه دلیل از زمان فعالیت شما ساخت و ساز در سطح شهر کم شده؟ من فکر می کنم اگر اجازه برج سازی بدهید هم شهرمان مدرنتر می شود و هم درآمد شهرداری بیشتر می شود امیدوارم به سئوال من جواب بدهید و سایر دوستانی که موافق و یا مخالف نظر من هستند نیز نظر خود را اعلام نمایند.

  پاسخ
 13. 13

  حسین بلوکات

  با سلام
  اینکه برای مدرنتر شدن شهر باید چاره ای اندیشید درست ،اما این آبادی با سرعت دادن به ساخت وساز وهرج ومرج بدست نمی آید وباید در فکر راههای مناسبی بود ولازمه این کار در فراهم نمودن زیر ساختهای لازم آن از قبیل مراکز آموزشی ،بهداشتی ،فرهنگی ،ورزشی و….. میباشد .

  پاسخ
 14. 14

  محسن س.د

  جناب آقای محمد بلوکات سلام امیدوارم حالتان خوب باشد از این که جواب نوشته من را دادید تشکر می کنم همانطور که گفتم آدم منصفی هستم. مسائلی که نوشتید را قبول دارم بسیار منطقی هست تا آن جا که یادم می آید در زمان انتخابات خودم در جلساتی بودم که عملکرد رهروان را بد می دانستند و سابقه ذهنی برایم ایجاد شد در مورد چهارم نیز قصد بی ادبی و تهمت نداشتم چون خیلی از هم سن و سال های من در هیئت شما هستند و من آن ها می شناسم و حتی تعدادی از پیر مردهای عضو را هم می شناسم که تفکرشان این است که فقط آن ها مسلمان هستند و بقیه را قبول ندارند ضمن این که من هم خیلی از اعضای شما را می شناسم که فقط تظاهر می کنند به هر حال ممنون هر چند هنوز سئوالات زیادی دارم که برای ان ها جوابی ندارم.

  پاسخ
 15. 15

  روابط عمومی رشد

  به نام خدا و با تشکر از حاج حسین بلوکات, برادر بزرگوارمان, که باب ارتباط بیشتر با مردم را, اگر چه دیر هنگام گشودند و بخشی از نقص بسیار اساسی شورای محترم را پوشش دادند. بخصوص ابتکار تالار گفتگو بسار جالب و تاثیر گذار است و در آینده, قطعا پر بارتر خواهد شد.
  در رابطه باسخن برادرمان محسن س د , گفتنی هایی است که در حد بضاعت و در چند قسمت به تبیین چگونگی و چرایی لزوم دخالت هیئت رهروان شهدا در امر انتخابات می پردازیم.
  ابتدا بایستی از منظر لزوم دخالت یک مجموعه در یک انتخابات, چه در شهر ما و یا جای دیگر و چه انتخاب اعضای شورا یا اعضای یک صنف یا گروه و مانند آنها مطالبی را به عرض برسانیم.
  در هر گونه انتخاب, مشورت گرفتن یا مشورت دادن به انتخاب کننده, حتی برای خرید مایحتاج شخصی مثل لباس, امری پذیرفته و بدیهی است, چه رسد به انتخاب افرادی که تا حد زیادی, در آینده شهر و مسیر پیشرفت یا خدای ناکرده درجازدن یا حتی پسرفت امور اهالی و موارد مترتب بر آن, مانند فساد, عدم تامین امکانات لازم, کوته بینی وعدم آینده نگری, عدم برنامه ریزی صحیح, هرز رفتن منابع, بی عدالتی در توزیع امکانات, عدم امنیت و همین سوء استفاده برخی صاحبان پول و روابط, علیه منافع جمعی که به نمونه ای از آن تحت عنوان زمینخواری اشاره شده است و……دخالت مستقیم یا غیر مستقیم دارند.
  این مورد در جوامع بزرگ به صورت دخالت احزاب, جمعیت ها و گروه ها برای معرفی نامزد انتخابات ظهور و بروز دارد که همگان حتما به آن آگاهی و اعتراف دارند. در این راستا, اگر یک گروه, دارای صبغه مقبول جامعه بوده و به اعتبار سابقه خوب و اعضای خوشنام و مورد احترام جامعه, صاحب اعتبار و مورد وثوق باشد, عرفاً و به دلایل عقلی, وظیفه دارد در این امر که صلاح آحاد مردم و آینده اجتماع به آن وابسته است, وارد شده و وظیفه خود را در قبال جامعه انجام دهد.
  آماده کردن فضا برای انتخاب اصلح, جلوگیری از تعدد بی دلیل نامزد ها, پیشگیری از توزیع غیر معقول یا شکسته شدن آرا, کاهش جو زدگی و عدم جمع آوری آرا بر اساس منافع طایفه, محله و … از جمله این اقدامات است.
  و صد البته هیچکس این گونه اقدامات را قیم مآبی و دخالت در امور مردم یا به دلیل محجوریت یا به قول شما بی عقلی مردم (با عرض معذرت از اهلی محترم دربندسر) نمی خواند, چرا که در نهایت, مردم صاحب اختیار آرا خود بوده و به هر که بخواهند رای خواهند داد.
  وجه دیگر موضوع آنست که اگر آرا آحاد جامعه به طریق صحیح هدایت نشود, چه بسا افراد شایسته ای که, توسط نخبگان جامعه شناسایی و معرفی نشوند یا برای آنان تبلیغ نشود, به شایستگی در مرآ و منظر جامعه قرار نگرفته و مورد اقبال و انتخاب قرار نگیرند که این خود , محرومیت آن جامعه از خدمات احتمالی این افراد را در پی خواهد داشت.
  به علاوه, هدایت آرا به سمت نامزدهای اصلح, شکسته شدن آرا و در نتیجه احتمال انتخاب افراد ناصالح و یا با شایستگی کمتر را کاهش می دهد که در صورت وجود رقبای متعدد و وجود این احتمال که در صورت عدم ورود یک مجموعه فراگیر, افراد ذی نفوذ یا گروه های کوچک وابسته به اقوام مثل معتمدین یک طایفه یا محله اقدام به دخالت و هدایت آرا نمایند, امکان بروز مشکلات پیش گفته افزایش خواهد یافت.
  زیرا به فرض این که این افراد و گروه های کوچک و محدود, در پی منافع شخصی نباشند, نهایتاً فقط منافع محدوده ای را که نماینده آن به حساب می آیند در نظر خواهند گرفت که با مصالح کل جامعه تناقض دارد و ورود افراد و جمعیت های متعددی از این دست, موجب تفرق آرا و در نهایت به نفع فرصت طلبان تمام خواهد شد.
  ضمن ادای احترام به همه عزیزان, از جمله منتقدین, معروض می دارد که این مطالب به طور کلی و برای روشن شدن اذهان, بیان شده و ربطی به جامعه خاصی ندارد. در آینده به چگونگی و روند اقدامات “هیئت رهروان شهدای دربندسر” اشاره خواهد شد.
  روابط عمومی “هیات رهروان شهدای دربندسر”

  پاسخ
 16. 16

  محسن س.د

  سلام
  از روابط عمومی رهروان شهدای دربندسر که تخلص (رشد) را انتخاب کرده و نسبت به نوشته من عکس العمل نشان داده و به پاسخگویی رسیدند کمال تشکر را دارم صادقانه بگویم دید من قبل از این نسبت به رهروان شهدا منفی بود چون فکر می کردم همان انجمن اسلامی سابق دربندسر است با توضیحاتی که آقای محمد بلوکات و روابط عمومی رهروان دادند ذهنم روشنتر شد امیدوارم با بیان ادامه مسایل به روشن شدن مسایلی که ما از آن اطلاع نداریم کمک کنید منتظر ادامه مطالبتان هستم

  پاسخ
 17. 17

  ناشناس

  آقای حسین رجب بلوکات سلام از این که محلی را برای حرف زدن با جمع فراهم کردید تشکر می کنم. من یکی از اهالی دربندسر هستم که مسائل دربندسر را از طرق مختلف دنبال می کنم. من از سهامداران پیست هستم که در تهران زندگی می کنم. پس انداز چند سال را جمع کردم و سهام پیست را چندین سال قبل خریدم. هر بار که افزایش سرمایه بود به میزانی که سهام به من تعلق می گرفت خریدم. تا کنون ریالی به عنوان سود دریافت نکردم. می گویند قیمت سهام زیاد شده و سود ما در این است. چون اسکی بلد نیستم از تسهیلات رایگان هم تا کنون استفاده نکردم. شنیدم که امسال پیست برای همه مردم بومی رایگان شد. اول بگویم که می دانم شما از این که کسی خود را معرفی نکند خوشتان نمی آید. من روحیات مردم دربندسر را می شناسم به همین دلیل خودم را معرفی نمی کنم. اگر مردم دربندسر ادعا دارند کوه مال آن هاست من و امثال من هم ادعا داریم سرمایه پیست هم مال ماست و ما راضی نیستیم از امکانات ما رایگان کسانی استفاده کنند. عادلانه این است که برای حق کوه بلیط نیم بها بخرند. اگر کسی توانست مرا قانع کند لطف کند در همین سایت پاسخ مرا بدهد. من راضی نیستم کسی از سرمایه من استفاده کند و آن را حرام میدانم در حالی که خودم نمی توانم استفاده کنم.

  پاسخ
  1. 17.1

   ناشناس

   سرمایه ات رو بردار و ببر… ما مشکلی نداریم آقای سرمایه دار..

   پاسخ
 18. 18

  ناشناس

  آقای حسین رجب بلوکات
  باسلام
  در ابتدا ضمن تشکر از زحمات چنابعالی و سایر همکارانتان در شورای اسلامی شهر ، سپاسگزارم از اینکه محلی را ایجاد کردید تا مردم به صورت مستقیم با شما در ارتباط باشند و مسائل را با شما در میان بگذارند.
  مسائل و مشکلات بسیار است ولی در حال حاضر داغ ترین بحث ، بحث پیست اسکی می باشد . لذا مطلبی را در این خصوص بیان نموده و منتظر پاسخگویی شما به عنوان یه فرد مطلع می باشم.
  شنیده ها و مطالب بیان شده در میان اهالی دربندسر و در گروه های مجازی حاکیست که در فصل اسکی امسال مقرر گردید با تلاش و رایزنی شما و همکارانتان اهالی دربندسر از پیست اسکی نه به صورت رایگان ولی همچون سال گذشته با حداقل قیمت به مبلغ ورودی ۳ هزار تومان بابت هر جلسه از پیست استفاده نمایند. هر چند پیش از این بیان شده بود که مسئولان پیست در جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر و شهردار در محل شورا، تصمیم گیری نموده افراد بومی با شرایط مختلفی همچون استفاده رایگان برای ایام هفته به جزء روزهای تعطیل و پرداخت مبلغ بلیط به صورت نیم بهاء برای ایام تعطیل استفاده نمایند. آیا این مطالب صحت دارد ؟
  اگر صحت ندارد که صراحتا ً اعلام نمائید در صورتی که مطالب فوق پیرامون جلسه مشترک هیات مدیره و مدیرعامل پیست اسکی با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار محترم و رایزنی مسئولان شهری جهت اختصاص تسهیلات توسط مسئولان پیست اسکی با افراد بومی صحت دارد (که ۹۹% این اتفاق با توجه به اذعان ریاست شورای اسلامی شهر در جلسات با مردم و برخی اعضای آن شورا و مدیران پیست اسکی صحت دارد) به سوالات این جانب با توجه به سعه صدری که از جنابعالی سراغ دارم پاسخگو باشید .
  ۱ – آیا اصولا به شورای شهر و شهرداری ارتباط دارد که در تصمیم گیری یک شرکت سهامی خاص (شرکت تله سیژ پاپا ) که به صورت خصوصی و با سرمایه هزاران نفر سهامدار اداره می گردد دخالت نماید ؟
  ۲ – با توجه به برگزاری جلسات فی مابین آن شورا و هیات مدیره پیست ، آیا اطلاع دارید هیات مدیره پیست مجوز لازم از سهامداران خود جهت برگزاری جلسه با شورای شهر و رایزی و تصمیم گیری در خصوص رایگان نمودن بلیط را داشته است ؟
  ۳ – آیا صحت دارد که شورای شهر و شهرداری به دلیل دریافت تسهیلات و امتیازات برای مردم بومی از پیست اسکی ، چشم خود را بر ساخت و سازهای داخل حریم و داخل محدوده (۱۰۰ % به صورت غیر مجاز و بدون اخذ حداقل مجوز از شهرداری و مراجع مربوطه) بسته است و سکوت نموده است ؟
  ۴ – با عنایت به تعامل و همکاری فی مابین مدیران پیست اسکی با اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری و با توجه به اینکه پیست نسبت به دریافت مبلغی تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده از مراجعه کنندگان اقدام می نماید ، آیا گزارشی از مقدار فروش سالیانه و مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده را به شهرداری ارائه می نماید تا شهرداری نسبت به وصول ۳ % سهم خود از مالیات بر ارزش افزوده که نسبتا ً مبلغ قابل توجهی می باشد اقدام نموده است ؟
  ۵ – آیا صحت دارد که شهرداری چشم خود را بر جرائم متعلقه پیست اسکی بسته و نسبت به وصول آن اقدام نمی نماید تا خدای ناکرده تعامل فی مابین شما بهم نخورد ؟
  ۶ – آیا صحت دارد شما پارکینگ پیست اسکی دربندسر را که همچون سال های گذشته مدیریت ، مالکیت و درآمد آن متعلق به شهرداری می باشد در راستای همان تعامل فی مابین تحویل پیست اسکی داده اید و از درآمد آن هرچند به صورت حداقل چشم پوشی کرده اید ؟
  برادر گرامی جناب آقای حاج حسین رجب بلوکات و همکاران محترم
  فرض بر اینکه تعداد ۴۰۰۰ نفر از جمعیت ۵۰۰۰ نفری این شهری اسکی باز فعال و هر روز حاضر در پیست اسکی و از آن استفاده می کنند ، آیا دلیل بر این می باشد شما چشم بر درآمد های خود بسته و به جای اینکه این درآمدهای هرچند ناچیز را وصول و خرج آبادانی کل شهر شمشک دربندسر نمائید و تعداد ۵۰۰۰ نفر شهروند این شهر به صورت یکجا از آن بهرمند بشنوند ، آنرا را به صورت سوبسید در اختیار پیست قرار داده اید تا آن ۴۰۰۰ نفر از آن بهرمند شوند و حق آن ۱۰۰۰ نفر باقی مانده که اصلا اسکی نمیکنند و حداقل یکبار هم به پیست مراجعه نمیکند پایمال شود ؟
  نکته : هرچند که اگر آمار دقیقی کسب نمائید مطلع می شوید حداکثر ۲۰۰۰ نفر از شهروندان بومی این شهر به صورت ثابت از پیست اسکی استفاده می کنند و بهرمند می شوند .
  حال اگر دوسال آینده نه شما و همکارانتان عضو شورای شهر نباشید و اعضای فعلی هیات مدیره پیست هم در این سمت نباشند ، آیا ضمانت اجرایی تصمیمات اخذ شده در جلسات فی مابین وجود دارد ؟ آیا صرفا حق مردم و شهرداری در امسال ضایع گردیده است ؟
  به نظر بنده (فقط نظر بنده) شما مسیر اشتباهی را در پیش گرفته اید در حمایت از یک شرکت ورشکسته ، همان مسیری که دولت در پیش گرفته است در حمایت از کارخانه های ورشکسته ایران خودرو و سایپا . صرفا ً به این دلیل که این کارخانه ها سرپا باشند و نیروهای آن بی کار نباشند . شما هم دقیقا همین اشتباه را دارید انجام میدهید و همسو مدیران پیست اسکی شده اید که با تصمیمات و اقدامات اشتباه خود شرکت را به این روز رسانده اند. دوستان عزیز در شورا و پیست اسکی به خیال خود با این اقدامات و شاید زرنگی ها دنبال کسب جایگاه و محبوبیت در بین اهالی می باشند ، شاید موقتا این احترام و محبوبیت ظاهری وجود داشته باشد ولی در بلندمدت مردم از این اشتباه فعلی دوستان مطلع و آن ها را ندامت می کنند.

  برادر عزیزم
  حال که شما به عنوان نمایندگان مردم این شهر وارد گود شده اید و پیگیر حق مردم از پیست اسکی دربندسر گشته اید ، بنده که خود سهام دار این پیست ورشکسته می باشم و بحث در خصوص این پیست بسیار می باشد . انشاالله در نظرات بعدی آن را بیان نموده و منتظر پاسخگویی شما می باشم.

  پاسخ
  1. 18.1

   حسین رجب بلوکات

   سلام
   با تشکر از لطفتان، کاش خود را معرفی می کردید. نوشته ی نسبتاً طولانی شما را با دقت مطالعه نمودم. قبل از این که به شش پرسش شما پاسخ دهم باید به یک نکته اشاره کنم: از زمانی که این محدوده ی جغرافیایی به شهر تبدیل شده فقط اسم از روستا به شهر تبدیل شد. هیچ کدام از ارکان شهری وجود ندارد. به همین دلیل شورا مجبور است علی رقم وظیفه و میل باطنی در بسیاری از امور به خاطر خواست مردم دخالت کند.
   ۱- به شورا و شهرداری ربطی ندارد که در امور شرکت تله سیژ پاپا دخالت نماید. عدم دخالت ممکن است باعث تشنج بین شرکت و مردم شود.
   ۲- از مسایل داخلی شرکت اطلاع ندارم. می توانید از خودشان بپرسید.
   ۳- کل پیست در حریم شهر واقع شده است به محض این که طرح هادی شهر مصوب شود و به داخل محدوده ی شهر بیاید برخورد قانونی با آن ها اجام خواهد شد.
   ۴- چون دفتر مرکزی پیست در تهران به ثبت رسید، کل مالیات ارزش افزوده ی پیست به حساب اداره ی مالیاتی تهران واریز می شود و ما از آن بی بهره ایم. شهر ما اداره مالیات ندارد.
   ۵- وقتی مساحت پیست و تاسیسات آن به محدوده ی شهر وارد شود طبق قانون با آن برخورد خواهد شد.
   ۶- با توجه به این که پیست شب نیز فعالیت خواهد داشت ساعت کار پارکبان ها تا ده شب خواهد بود. مسئولیت آن را به پیست واگذار کردیم. شنیده ها حاکی از این است که به علت گران شدن ورودی، پیست برای پارکینگ حقی دریافت نمی کند.
   یکی از وظایف شورای اسلامی شهر و شهرداری این است که از سرمایه گذارانی که در این شهر سرمایه گذاری کرده و یا خواهند کرد پشتیبانی نماید. برای ما بسیار مهم است که هر ساله در این شهر فرصت های شغلی بیشتری ایجاد شود. این پشتیبانی استراتژیک بوده و به هیچ وجه سوبسید دادن حساب نمی آید.

   پاسخ
  2. 18.2

   ناشناس

   دوست عزیز… شما قبل از هرچیز باید اعلام کنید ساکن دائمی شهر هستید یا نه؟؟؟؟؟

   پاسخ
 19. 19

  ناشناس

  سلام از ناشناس به ناشناس،
  مطلب إرسالی شما در رابطه با سهام و حق و حقوق متعلقه بسیار جای تامل و تحمل دارد خوب یادم هست در زمانیکه شورای روستا داشتیم مسىول محترم شورای دربندسر بطور جدی برای احقاق حقوق همه دربندسریها و همه کسانی که سهامدار هستند و یا نیستند بطور جدی وارد عمل شدند ولی بعد از اینکه تغییراتی در مدیریت پیست إیجاد شد موضوع احقاق حقوق فراموش شد و ده ما. شهر شد
  عزیز دل برادر ، هنوز تا تعالی فکری و دستیابی به جامعه مدنی خصوصا در جامعه نو شهری ما فاصله زیادی داریم
  و هم چنین تا رسیدن به اعمال یک مدیریت علمی و امروزی در شرکت هایی مثل شرکت پا پا یا تله کابین دربندسر و شرکت تعاونی توسعه دربندسر فاصله زیاد داریم و حق و حقوقهای أمثال شماها و ماها باید تضییع بشود تا همه به این درجه از رشد فکری برسیم که فأمیل بازی و هم محلی گری را در اعمال مدیریت کنار بزاریم
  اگر چنین شد اولین گام و مهمترین گام را برای امروزی اندیشیدن بر داشتیم و سپس میتوانیم افکار نوین مدیریت را جایگزین افکار کهنه قومیت گرایی و سنتی گری برداریم و به جایی برسیم گه حقوق کسی پایمال نشود
  از حاج حسین و شما که منتظر پاسخ ایشان هستید عذر تقصیر دارم و منو ببخشید
  من هم مثل شما منتظر پاسخ هستم

  پاسخ
 20. 20

  م--ب..دربندسری متعصب

  باعرض سلام به یکی از ناشناسها(همون سهامدارسالیان بیش ) اولا نفرمودید تعداد سهام که متعلق به شماست چند هزار ویا چند ده هزار وبالاتر است که چون شما اسکی باز نیستید نباید هیچ فرد بومی ازبلیط نیم بها یاحتی رایگان استفاده کند…دوما مجموعه شرکت صرفا یک بیست اسکی نیست بلکه یک مجموعه تفریحی است که شماهم میتونی به اتفاق خانواده وبعنوان فردی بومی به همانصورت که بقیه افراد راشامل میشود از تله کابین استفاده کنید واز طبیعت منطقه که میلیونها جمعیت شهری آرزویش رادارند بهره ببرید .سوما فراموش نکنید که سالهای اول تاسیس شرکت وراه اندازی بیست جوانان علاقه مند واسکی باز آنزمان دربندسرکه قطعآ ازسهامداران اولیه شرکت نیز هستند بخاطر نبود ا دستگاه برفکوب(بیست کوب) ۱۷۰۰متر طول وعرض بیست رو باوجود ارتفاع بارش ها در آنزمان بیاده وگاهآدویاسه بار درروز میکوبیدند تامشتری واسکی باز جذب دربندسر بشوند شما بطوریقین یک سهامدار عمده نیستید وجزیید شما ویا اجدادتان اگرمالکین دارای بنچاق وسند ودست نوشته های ریش سفیدان عصر گدشته مربوط به کوههای دربندسربودید حتما به خیلی ازموارد اعتراض داشتید *******۱-چون دامدار نیستید کسی حق استفاده از چراگاهها را نباید داشته باشد.۲- چون باغ ویاملکی ندارید دیگر مالکین حق استفاده از آب نهرها ورودخانه رانباید داشته باشند ۳-احتمالا اگر مالک خودرو نیستد ویا رانندگی نمیکنید دیگران چرا ازمعابر وخیابانها استفاده میکنند وچراهای بیشمار …….دوست عزیز اندکی مناعت طبع …. خدا بدر مردم جنوب کشور رو بیامرزه که مدعی مالکیت نفت وگاز نیستندو تابی نهایت …………. ضمنا بنطرتون این کلمه ناشتاس خیلی تکراری نیست …این همه حروف الفبا …ب-ج-د-ل-س-ص-ع- کسی هم متوجه نمیشه که حرف وحدیثی داشته باشه …..اسم وفامیل من هم اگر باهوش باشی معلومه فامیلیم که ازطوایف بزرگ دربندسره اسمم هم مهم نیست ولی ناشناس نیستم ….والسلام

  پاسخ
 21. 21

  م--ب..دربندسری متعصب

  بسم الله النور **********باسلام وعرض ادب وارادت به محضر یکایک اعضای محترم شورای اسلامی شهرباصفاونوبای شمشک دربندسر ***برخودوظیفه میدانم بابت ورود شهرداری وشورای شهر درمسایل ونحوه عملکرد بیست اسکی دربندسر که باعث دلگرمی واطمینان ماسهامداران جزشده که متاسفانه درسالهای اخیر نحوه عملکرد مسو لین بیست موجب نگرانی سهامداران وحتی کل اهالی دربندسر شده بود تاحدی که هیچ اعتمادی به مدیر ویاعضو منتخب هییت مدیره هم وجود نداشت *****لذا حضورواشراف شما منتخبین ومعتمدین حقیقی مردم برمسایل جاری این شرکت. که بازوی قدرتمند قوای اجرایی دولت درشهر هستید آسودگی خیال فراوانی را به ماببخشد **ومن الله التوفیق

  پاسخ
 22. 22

  محمدرضا کیادربندسری

  سلام
  من مدتهاست که این سایت را دنبال می کنم و از زمانی که تالار گفتگو باز شد دنبال فرصتی بودم تا نظرات خودم را بیان کنم. مطالب تالار گفتگو را دنبال می کنم خوشحالم که مردم نظرات خود را ارسال می کنند به نظرم محل خوبی است برای بیان و نقد و پاسخ گویی نظرات دیگران. خودم جز نفراتی بودم که فکر می کردم که استفاده از پیست باید برای همه دربندسری ها برای همیشه رایگان باشد با مطالبی که در این تالار خواندم کمی فکر کردم وبه این نتیجه رسیدم که برای باز بودن این پیست هزینه هایی انجام می شود مثل هزینه برق مصرفی تعمیر و نگهداری وسایل بالابرنده برف ساز و پرداخت دستمزد کارکنانی که در پیست کار می کنند الان به این نتیجه رسیدم که من دربندسری نیز باید در بخشی از این هزینه شریک باشم البته این را هم بیاد دارم در سالهایی که پیستکوب نبود همین بچه های دربندسر بودند که با پا مسیر اسکی کردن را بعد از هر بارش برف می کوبیدند و باعث رونق پیست شدند اگر منصف باشیم نه کاملا رایگان درست است و نه پرداخت وجه ورودی. پیشنهاد می کنم همه دربندسری های بومی ساکن رایگان از پیست استفاده کنند بقیه دربندسریهای بومی غیر ساکن نیز هر ساله یک کارت شناسایی گرفته و برای هر بار استفاده از پیست در ایام تعطیلات یک بلیط با پنج درصد قیمت تهیه کنند و از فضای پیست استفاده کنند

  پاسخ
 23. 23

  م--ب..دربندسری متعصب

  جناب آقای کیادربندسری باسلام وعرض ادب …..بنده هم از عزیزدلم .معلم اخلاق حاج حسین بابت گشودن این صفحه وایجاد ارتباط بین افراد واهالی کمال تشکررادارم…………….باعمده نظرات جنابعالی موافقم وبنده هم به عنوان …۱-علاقه مند به ورزش اسکی که به سالیان قبل ازتاسیس بیست اسکی دربندسر وحتی قبل ازایجاد جاده ارتباطی شمشک به دیزین وبا بای بیاده واسکی بردوش وشکافتن برفهای مسیرقلقلچشمه -ورچر تاگردنه که حتما میبرسید که شمشک نزدیکتربود..که اتفاقا شمشک دارای بانک اسکی برای استفاده کل بومی های منطقه بود که متاسفانه وجود تبعیض ونبود اخلاق دیزین رو باتوجه با همه.سختی هاش…………….۲-یکی ازسهامداران جز« ازبدوتاسیس بیست دربندسرهستم و ازکل مشکلاتش باخبرم بله متاسفانه خیلی از همین فامیل های من وشما هم رایگان اسکی میکردندوهم اهل تظم وصف ورعایت نوبت نبودند واگر اعتراضی ازطرف مشتری که بول بلیط داده بود میشد تابه کتک کاری هم میکشید….۳- الان هم توافق بین بیست وشورا داشتن کارت الکترونیکی وبرداخت درصد حق بیمه وهزینه صدور کارت که ویژه بومی هاست نه مثل قبل که اغلب دوستاشون رو تحت عنوان فامیل دربندسری داخل بیست میکردند..بس آقای کیا تااینجا حرف ونظر مون همسو وبیرو نظم وجلوگیری ازهدررفتن سرمایه شرکته واما اون عزیز سهامداراری که چون خودش اسکی بلد نیست بس بومی هم نباید ازحق آباواجدادیش بهره ببره مورد تعجب وسوال منه اینکه مگه میشه اینقدر بسته فکر کرد ..لازمه یادآوری کنم ایجاد جاده وخیابون برای استخراج ذغال سنگ فریک .توسط کدخدای وقت ومعدن تلخاب…..وآنطرف قلقلچشمه توسط بسران سامسلطان بیات وکمک اهالی که معاش شان از طریق همین معادن بود ایجادشد آیا اختصاصی بود وکسی حق استفاده نداشت مسلما نه چون بخشی ازسرمایه های بومی محسوب میشه وهمگان سهیمند …….وامروزه بنده هم بعنوان یک دربندسری کوچگ خوشحالم که جوانان فهیم ودلسوز باسبان میراث آبا واجدادیشان هستند ….ومن اله التوفیق ……

  پاسخ
 24. 24

  محمد ساوه دربندسری

  سلام، وقت شما بخیر
  حاج حسین عزیز امیدوارم حالتان خوب باشد. می خواستم مطلبی را به عرض برسانم. اول باید از تلاش بسیار خوب عزیزان زحمت کش در شهرداری که با آمادگی کامل و دلسوزانه بعد از هر بارش برف معابر سطح شهر را برف روبی و نمک پاشی می نمایند، تشکر نمایم. خواهش می کنم میزان نمکی را که بعد از برف روبی استفاده می کنید را کم نمایید و اگر امکان دارد بجای نمک از ماسه استفاده کنید. استفاده زیاد از نمک باعث آلودگی محیط می شود. و در دراز مدت به علف ها و درختان کنار معابر آسیب می زند. با تشکر از این که با ایجاد تالار گفتگو به ما فرصت ابراز نظر داده اید. موفق باشید.

  پاسخ
  1. 24.1

   حسین رجب بلوکات

   جناب آقای محمد ساوه دربندسری سلام علیکم.
   از ابراز محبت شما کمال تشکر را دارم. من هم مثل شما شاهد تلاش به موقع کارکنان زحمتکش شهرداری در ارتباط با برف روبی و باز نگه داشتن معابر شهر هستم. من هم نگران نمک پاشی و آسیب رسانی آن به محیط زیست هستم. چندین بار در این باره با شهردار محترم و مسئولین برف روبی گفتگو کردم. پاسخ های آنان مرا مجاب نکرد ولی خلع سلاح شدم!!! با توجه به فرهنگ بد ما ایرانی ها که فقط متوقع ایم و حاظر نیستیم در بعضی از مواقع به خود سختی بدهیم. وقتی همین موضوع عدم نمک پاشی را با عوامل درگیر به میان گذاشتم، گفتند: در پاره ای از مواقع عده ای مصرانه از ما می خواهند علاوه بر نمک پاشی مقداری نمک در محلات در اختیار مردم بگذاریم تا آن ها هر وقت لازم دانستند از آن استفاده کنند. وقتی دستگاه های برف روب کار می کنند تیغه بیل برف روبی را تا چند سانتیمتر از سطح آسفالت بالاتر می گیرند. برای این که سطح آسفالت آسیب نبیند و تیغه ی دستگاه هم دچار استهلاک نشود. میزان برفی که باقی می ماند برای سر خوردن خودرو هایی که مجهز نیستند کافی است. که متاسفانه رانندگان این نوع خودروها مصرانه خواستار نمک پاشی هستند وحتی در پاره ای از موارد به علت برودت زیاد حتی نمک هم کارایی ندارد و این خوروها در مسیر گیر کرده و باعث کندی حرکت بقیه هم می شوند. اگر همه رانندگان خود را ملزم به بستن زنجیر چرخ بدانند بعد از برف روبی نیاز به نمک پاشی نیست. خودم با چند نفر از این نوع رانندگان صحبت کردم. چیزی به عنوان محیط زیست برایشان اصلاً مهم نیست. امیدوارم روز برسد که فرهنگ ما در همه ی زمینه ها درست شود. سربلند باشید.

   پاسخ
 25. 25

  روابط عمومی رهروان شهدای دربندسر (رشد)

  بسم رب الشهداء
  ما مامور به ادای تکلیف هستیم. “امام خمینی”
  در مطالب پیشین لزوم مداخله “هیات رهروان شهدای دربندسر”از باب وظیفه و به لحاظ منافع اجتماعی مترتب بر آن, که گذشت زمان, درستی آن را به اثبات رسانده است, مطالبی به عرض رسید. در این مجال, بخش دیگری از مطالب که مربوط به رویکرد هیات “رشد” در مدیریت انتخابات پیشین شوراهای اسلامی است به اختصار بیان می شود.
  از حدود شش ماه قبل از انتخابات و هم زمان با تشکیل شهر و طبعاً در پیش بودن انتخابات شورای اسلامی شهر, لزوم ورود هیات به صحنه, در جلسات عمومی مطرح شد. نام گذاری شهر جدید هم معضلی در بین اهالی دربندسر ایجاد کرده بود. لذا هیـات رشد طی چند جلسه فوق العاده به بررسی وضعیت پیش آمده پرداخت. در مجموع، خروجی جلسات دو رویکرد اساسی بود. یکی تغییر نام شهر که از طریق قانونی پیگیری شود و هیات به آن ورود پیدا نکند. دوم با توجه به اهمیت شورای اسلامی شهر و به خصوص شورای اول، پس از بیان نظرات اعضا و بحث های مختلف, به اتفاق, ضرورت مدیریت انتخابات و هدایت آرا مردمی، به تصویب جمع رسید.
  روش های مختلفی نیز برای اعمال نظر جمع, در پی گرفته شد. از جمله دعوت از تعداد کثیری از افراد عضو و حتی صاحبنظران غیر عضو و برگزاری جلسات متعدد, تا بتوان ضمن تامین نظر اکثریت, روش صحیح تعیین نامزدها و چگونگی انتخاب روش مناسب برای کسب بهترین نتیجه را مشخص و عملیاتی نمایند.
  آخرین کارگروه مشاورین, از حدود اواخر پاییز ۹۱ تشکیل و تا اواخر همان سال در پی دستیابی به نتایج مورد نظر بود. اما در پایان سال, به دلیل تعدد اعضا و اختلاف رای و عدم امکان دستیابی به یک روش و نظر واحد, به نتیجه نهایی مورد قبول نرسید. لذا در اولین جلسه عمومی سال ۹۲ که در پایان بازدید از خانواده معظم شهدا صورت گرفت, با توجه به نزدیکی زمان انتخابات، حاضرین بر تشکیل یک کارگروه پنج نفره از منتخبین هیات, تفاهم نمودند تا زحمات افراد قبلی را به نتیجه مورد نظر برسانند.
  این کار گروه نیز پس از مدتی, بدلیل حضور افرادی که احتمال نامزدی آنان می رفت و برای دور بودن از هر گونه شائبه, با نظر جمع و طی رای گیری مجدد, با افراد دیگر جایگزین و قرار شد این گروه منتخب, ضمن بحث و بررسی مسائل, رویکرد و راهکارهای ضروری را به نیابت از هیات تعیین کرده و انتخاب و معرفی نامزدهای مورد نظر را به عهده بگیرد. دراین گروه پس از بحث و بررسی کافی, برای تعیین نامزد های مورد نظر, شرایط کلی نامزدها به همراه یک رویکرد در نظر گرفته شد که با اهداف کلی هیات هماهنگ باشد.
  اول اینکه معتقد به نظام اسلامی و ولایت باشد که خوشبختانه اغلب نامزدها دارای چنین شرایطی بودند. دیگر این که اشتهار به فساد و … نداشته باشد که این نیز در نامزدهای موجود, محقق بود. از شرایط اصلی دیگر برای نامزدهای مورد نظر, این بود که مورد اقبال مردم خوب دربندسر باشند. رویکرد مهم گروه برای حفظ وحدت بین محلات مختلف و احترام به مردم هر سه محله و استفاده از حداکثر توان انتخابی همه اهالی این بود که در هر شرایطی, از هر یک از سه محل, حداقل یک نامزد در لیست انتخاباتی هیات حضور داشته باشد.
  با این شرایط, از تمامی هیئات مذهبی, کانون مربیان اسکی, داوطلبین نامزدی انتخابات, … و خود هیات رهروان شهدا, نظرسنجی مکتوب و بیطرفانه انجام شد. هم چنین نظرسنجی پیامکی نیز توسط سامانه پیامک از همه اهالی که در سامانه عضو بودند (تقریباً اکثر اهالی را شامل می شد که از نظر آماری, اسکرینینگ خوانده میشود و از معتبرترین آمارها به حساب می آید) به عمل آمد.
  شایان توجه این که تمامی نتایج حاصله, با اختلاف جزئی, مشابه هم بودند. یعنی ترتیب چینشی (Ranking) افراد در لیست و به ترتیب کسب آرا, در نظر سنجی های مختلف, مشابه و یا با جابجایی یکی دو پله ای افراد در لیست بود. این بدان معنی است که نظرسنجی ها علمی و دقیق بوده و نتیجه نهایی انتخابات هم موید این نتایج بوده است.
  در نهایت, از طریق تجمیع نتایج نظرسنجی های متعددی که در دست بود, لیست نامزد های محترم از فردی که حائز بیشترین رای شده بود, به ترتیب تا آخرین نفر مرتب و اقدام آخر, یعنی بدست آوردن لیست مورد نظر هیات, به صورت زیر انجام شد. ابتدا از میان نامزدهای هریک از محلات, یک نفر که حائز بیشترین رای شده بود, در لیست قرار گرفت که به ترتیب حاج محمد کیادربندسری از لاراب, حاج حسین رجب بلوکات از پائین لاراب و حاج کاظم ساوه از تلخاب بودند. سپس دو نفر بعدی که بیشترین رای را از صدر لیست, پس ازحذف این افراد, کسب کرده بودند یعنی حاج حمزه محمدصالح و حاج احمد محمدصالح به افراد قبلی اضافه و لیست پیشنهادی هیات برای انتخابات مورد نظر تکمیل گردید.
  نتیجه انتخابات, نشان دهنده موفقیت هشتاد درصدی رویکرد هیات و تایید کننده روش صحیح، علمی و صادقانه برادان دلسوز و صاحب دغدغه مردم شریف دربندسر و همچنین اعتماد مردم به خادمین خود بود که از سر تکلیف, مشکلات و برخی فشارها و سخنان را تحمل و به وظیفه خود عمل نمودند. منتخب دیگر شهروندان نیز خوشبختانه از افراد متعهد، خوب و قابل احترام, از اهالی شمشک است که جمع پاک دست و زحمت کش شورای حاضر را شکل داده اند.
  هیات رشد هم چنان که در فرآیند انتخاب این عزیزان احساس تکلیف کرده است، در روند نظارت بر عملکرد ایشان نیز خود را موظف می بیند و چه در گذشته و چه در آینده با رصد فعالیت های شورا، از باب امر به معروف و نهی از منکر و “نصیحه لایمه المسلمین” بارها تذکرات لازم را به صورت پیدا و پنهان داده و خواهد داد. در آینده و در صورت لزوم به عملکرد کلی مجموعه شورا و بیان نقاط قوت و ضعف شورا نیز خواهیم پرداخت و عملکرد تک تک و انفرادی ایشان را به وجدان بیدار افکار عمومی می سپاریم.
  (( ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم ))
  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
  روابط عمومی هیات رهروان شهدای دربندسر

  پاسخ
 26. 26

  محسن س. د

  سلام
  با تشکر از روابط عمومی رهروان شهدای دربندسر. متن شما را با دقت مطالعه کردم. بسیار مستدل و منطقی عمل شد. کاش این مسایل را زودتر اعلام می کردید تا این همه بد بینی نسبت به عملکرد شما به وجود نمی آمد. من بابت نوع تفکرم نسبت به شما متاسفم. امیدوارم خدا مرا ببخشد. خیلی مایلم گذشته را جبران کنم و پشتیبان شما باشم. لطف کنید راه پیوستن به رهروان شهدا را مکتوب نمایید تا افرادی مثل من بتوانند عضو رهروان شهدای دربندسر باشند.

  پاسخ
 27. 27

  احسان بلوکات

  سلام و خسته نباشید دارم به حضور سبز برادرانم در شورا ی شهرشمشک دربندسر و همچنین خسته نباشید مضاعف به برادران و خواهران زحمتکش در شهرداری …
  لازم است در چند سطر کوتاه از زحمات این عزیزان قدردانی کنم دوستان بنده بنا به مشکلات کاری که داشتم مدتی به شهرمان دربندسر نیامدم تا اینکه روز پنج شنبه جهت مراسم ختم شادروان حاج قربان شمس الدینی آمدم دربندسر وقتی جاده هاو معابرداخل شهر را دیدم واقعا احسنت و خسته نباشید گفتم چقدر عالی آدم باورش نمیرسد زمستان معابر شهر خشک باشد . در پایان سپاس و تشکر ویژه به برادران شورای شهر جناب آقای حاج حسین بلوکات – حاج احمد صالحی – حاج حمزه صالحی – حاج محمد کیا و حاج جواد شمشکی و دیگر دوستان که در خدمات شهری زحمت میکشند کمال تشکر را دارم . وسلام علیکم و رحمت اله برکاته

  پاسخ
 28. 28

  حسین بلوکات

  سلام
  با توجه به جلسه حضوری که در خدمتتان بودیم قرار شد تا پس از گزارش هیئت فوتبال وجمع بندی با شورای محترم برنامه های این هیئت به عموم علاقمندان اعلام شده ودر همین راستا ،مقدمات مسابقات فوتسال در سالن ورزشی شمشک فراهم گردد.
  لطفا پاسخ مناسبی را بدهیدچون از آن جلسه قریب به پنجاه روز میگذردو به گمان بنده اعضائ محترم هیئت فوتبال نمی توانند برنامه های خود را پس از تصویب! ! ! !…….اجرایی نمایند.و اما باید یکبار دیگر خدمت شما اعضاء محترم شورای اسلامی،هیئت فوتبال، ونماینده محترم ورزش شهر دوست عزیزم آقای سید مصطفی میر هاشمی عرض میکنم که زمستان نیز تمام میشود و باز بی برنامگی ………ادامه خواهد داشت لطفا زمان را از دست ندهید .

  پاسخ
 29. 29

  ناشناس

  سلام،
  حسین اقا بلوکات اگر اجازه بدید میخوام عامیانه با تو صحبت کنم چون میخوام به دلت بشینه؛ حسین اقا خیلی دل خجسته ای داری اقای میر هاشمی را برادران شمشکی قبول ندارند اقا جواد آب تو هاونگ کوبید و سر فوتبال دوستان و فوتبالیست ها را زد به دیوار؛چون أعضائ محترم هیىت فوتبال از شمشک اقای میر هاشمی را قبول ندارند حالا من تعجب میکنم شما که از دربندسر و مهد فوتبال منطقه هستید چطور هی میر هاشمی میر هاشمی میزنید !!!؟؟؟؟
  حسین اقا بلوکات از قدیم گفتند کدخدا را ببین ده را بچاپ ،کاری که اسکی بازان کردند اونا رفتند رئیس را دیدند الان در خفا چنان حمایت میشن که نگو
  اره عزیز دل برادر دیگه من و تو باید فوتبال را کنار بزاریم بریم تو عالم سیاست؛چون هم نُون داره و هم آب داره و هم خیال راحت ،اگر سیاسی باشی دیگه لازم نیست دنبال سایت. حاج حسین بلوکات باشی تا حرف بزنی صد تا یه من غاز!!!؟؟؟ اگر تحمل داری و از من ناراحت نشدی باز میگم،
  هیچ ابی از میر هاشمی گرم نمیشه سر قبری داری گریه میکنی که مرده ای توش نیست پس از دو سال ایشان امد اصلا انگار نیامد چون هیچکس نمی دونه ایشان کجاست خونه خاله از کدوم وره از این وره و از اون وره !!!؟؟؟ و اصلا کسی نمیدونه ایشان چجوری امد و نیامد تو یک رشته ورزشی تخصص داره که در ایران علاقه مندان ان به انگشتان دست نمیرسد
  اقا جواد ظاهرا و بقول بچه های امروزی ایشان را از هوبی دروآورده !!!؟؟؟
  تو هم که انگار تو مدینه فاصله زندگی میکنی ؟؟؟اقا اینجا یک روستای تازه شهر شده هستش ،،،،،،،
  حسین اقا بلوکات زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد ،
  من رفتم دنبال سرم ،تا دیالوگ بعدی گود بای ،(یه کم خارجکی بلدم)،

  پاسخ
 30. 30

  شمشکی دلسوز

  سلام آقای حسین بلوکات
  بنده از اهالی شمشک هستم و نه دربندسر ولی خواستم یک موضوعی را از طریق این سایت با شما در میان بگذارم و اگر پاسخی داشتید آن را ببینم
  چون بحث آقای میرهاشمی و ورزش شهر مطرح شده و بنده در چند روز گذشته شاید بعضی موارد بودم این موضوع را بیان می کنم.
  من در چند روز گذشته و پس از بازگشایی پیست شمشک بواسطه حضور روزانه ام در این پیست ، هرروز شاهد حضور یکی از کارکنان فعلی شهرداری در این پیست بودم که این باعث تعجب بنده گردید و سوالی در ذهنم به وجود آمد که آیا ایشان هیچ کار دیگه ای در شهرداری ندارند که هر روز اینجا حضور دارند ؟ تا امروز که همزمان با راه اندازی پارکینگ طبقاتی شاهد حضور مجدد ایشان بودم و این سوالات را از شما می پرسم
  آیا به نظر شما این درست است که آقای مصطفی میرهاشمی به عنوان یکی از کارکنان شهرداری حقوق خود را از شهرداری دریافت نماید سپس در پیست اسکی شمشک که دارای تشکیلات جداگانه است و پیمانکار دارد مشغول به فعالیت باشد ؟؟ (صرفا ً به دلیل اینکه از دوستان بهره بردار فعلی پیست اسکی شمشک می باشند) و هیچ گونه فایده ای برای شهر و شهرداری نداشته باشند ؟
  اگر به این صورت است که شهرداری حقوق یکسری افراد را پرداخت می نماید و آنها در بقیه دستگاه ها و ارگان ها و شرکت ها مشغول به فعالیت می باشند پس بی زحمت نسبت به استخدام برخی از آشنایان و بستگان بنده (که لیست آن ها را جداگانه برای شما ارسال میکنم) که در حال حاضر با حداقل حقوق در پیست اسکی دربندسر ، هتل شمشک ، مجتمع آ.اس.پ و سییرا و … مشغول به فعالیت هستند اقدام تا پس از دریافت منظم حقوق از شهرداری و با حداقل کارایی برای شهر و شهرداری (هتل) تا آخر عمر دعاگوی شما باشیم.
  اهم فعالیت آقای میرهاشمی از بدو شروع به کار به عنوان مسئول ورزش شهر چه بوده است ؟ کارایی ایشان چه بوده است ؟ (صبح به صبح با ماشین ای بلند به شهرداری مراجعه و پس از ساعت زدن به پیست اسکی شمشک مراجعه در دفتر مدیریت با مدیریت چای و ناهار صرف کنند ، چند دور اسکی کنند و سپس به شهرداری مراجعه و پس از ساعت زدن خروج به منزل باز گردند ؟؟ ) بخدا قسم این کار نیاز به هیچ گونه تبحر ، مدرک ، افتخار و مقام و …. ندارد . مادربزرگ بنده هم می تواند این کار را انجام دهد . اتفاقا اگر امکانش میسر باشد از ایشان هم استفاده کنید تا ما هم کمی از پر چونگی ایشان آرامش داشته باشیم کل خانواده دعاگوی شما هستیم و تضمین می نمائیم کارایی مادربزرگم از آقای میرهاشمی بیشتر است فقط ماشین شاسی بلند ندارد و نداریم .
  اگر شهر و شهرداری نیاز به مسئول ورزش داشت پس سمت آقای مجید بندعلی چیست ؟ شرح وظایف ایشان چیست ؟ آیا این است که صبح ساعت ۱۰ پس از تماس های مکرر اهالی از خواب بیدار ، سپس به سالن تشریف بیارند و پس از باز کردن درب سالن به منزل مراجعه و آخرشب اگر حس و حالی داشتند جهت بستن درب سالن تشریف بیارند و اگر هم که نه آخرین نفر پس از خروج درب را قفل نماید ؟
  آیا شهری به این کوچیکی نیاز به اداره ورزش دارد ؟ در صورتی که شهرهای اوشان ، فشم و میگون و لواسان با جمعیت به مراتب بیشتر و سابقه بیشتر تاکنون همچین اداره و تشکیلاتی را ندارند . آیا آنها ورزش نمیکنند ؟ آیا آنها همگی معتاد هستند ؟
  آیا در انتخاب آقای میرهاشمی که صراحتا ًعرض میکنم تمامی ورزشکاران و حتی روسای هیات ورزشی شهر که شما آنها را معرفی کردید (فوتبال ، والیبال و ..) با ایشان مشکل دارند درست عمل شده است ؟
  آیا حقوق مسئول اداره ورزش شهر باید توسط شهرداری پرداخت گردد ؟ مثلا آیا شهرداری تهران حقوق مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران را پرداخت می نماید؟
  در پایان هرچند میدانم به دلیل بعضی مصلحت اندیشی ها و جلوگیری از بعضی اختلافات و شاید به خاطر همکار عزیزتان در شورای شهر که نماینده مردم شمشک می باشند از انتشار این نظر خودداری می نمائید ولی خوشحال میشوم در صورت صحت مطالب این موضوع را پیگیری و یا با اعلام جوابیه بنده را قانع نمائید که اشتباه نموده ام. ولی هرچه که هست خواهش بنده این هست که از اینگونه موارد جلوگیری نمائید تا بیشتر از این حق مردم و جوانان بی کار این شهر که شاید پارتی نداشته اند که به شهرداری بیایند پایمال نگردد و بیشتر از این به شهرداری نگویند هتل که در حال حاضر و با این نوع فعالیت پرسنل و مدیریت آنها واقعا هتل است . (انصافا بعضی از کارکنان فعلی هم زحمات زیادی متحمل می شوند ولی انگشت شمارند)
  *ایول به جوانان عزیز شهرم (…) بازهم به کار خود به گونه ای که دلشان میخواهد ادامه میدهند و هر روز و هر لحظه به افزایش ستاره های “هتل شهرداری شمشک” کمک می کنند.*

  پاسخ
  1. 30.1

   حسین رجب بلوکات

   سلام، امیدوارم حالتان خوب باشد. با تشکر از صبرتان و عذر خواهی بابت تاخیر در پاسخ دادنم. بی انصافی بود اگر دور از تحقیق و بررسی جوابتان را می دادم. امروز فرصتی پیش آمد تا هر سه بزرگواری که به نوعی در این مسئله دخیل هستند را کنار هم ببینم. آقای حاج جواد شمشکی مسئول کمیسیون فرهنگی ورزشی، آقای مهدی ساوه شمشکی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و آقای میرهاشمی مسئول اداره ی ورزش و جوانان شهر. امروز من و حاج محمد با این دوستان یک جلسه ی مشترک برای بررسی موضوع ورزش شهر و عملکرد آقای میرهاشمی برگزار کردیم. ابتدا متن ارسالی شما را چاپ گرفتم و به آقای میرهاشمی دادم و از ایشان خواستم نظر خود را بیان نماید. ایشان ضمن حق دادن به مردم که این چنین دیدگاهی داشته باشند، اضافه کرد از روزی که من با حکم اداره ی ورزش و جوانان استان تهران مشغول به کار شدم، منتظر بودم تا یک روز جلسه ی معارفه انجام شود تا به طور رسمی کارم را شروع کنم. این اتفاق تا کنون نیفتاد. چندین بار این موضوع را به آقای جواد شمشکی گفتم که ایشان پیگیری نماید، آن هم تا این لحظه انجام نشد. در این مدت با مسئول هیات فوتبال آقای بلوکات گفتگو کردم و از ایشان خواستم گزارش عملکرد خود را ارایه نماید که تاکنون ایشان چیزی تحویل ندادند. با آقای علی شمشکی مسئول هیات والیبال گفتگو کردم و ایشان برنامه ها و گزارش عملکرد خود را تحویل نمود. با آقای بابک کیاشمشکی نیز یک جلسه داشتیم و در مورد کوهنوردی گفتگو کردم. در نهایت یک برنامه ی کوتاه مدت اجرایی تا پایان امسال تنظیم کردم و منتظر جلسه ی معارفه هستم تا آن برنامه ها اجرا شود. یک برنامه هم برای سال آینده تنظیم کردم. از نظر قانونی من زیر مجموعه ی اداره ورزش و جوانان رودبارقصران هستم و تابع مقرارات آن ها. گزارش کارم را هر ماهه به اداره ی ورزش و جوانان فشم می دهم. من هم مثل سایر کارکنان دولت حق استفاده از مرخصی را دارم و تا کنون چند روز از آن را استفاده کرده تا به کارهای شخصی خود برسم. در پایان با تایید صحبت ایشان از طرف آقای ساوه شمشکی در مورد مرخصی ها من متقاعد شدم که بدون جلسه ی معارفه ی رسمی کار کردن مشکل است و هر کدام از مسئولین هیات ها که با آن ها گفتگو کرده می توانستند پاسخ گو نباشند. البته ایشان باید مصرانه تر پیگیر برگزاری جلسه ی معارفه به هر طریقی می شد. امیدوارم این جلسه هر چه زودتر برگزار گردد تا ایشان دلگرم تر به فعالیت خود ادامه دهد. در مورد بخشی از متن ارسالی فرمودید: مگر حقوق مسئولین ورزش سایر شهرها را شهرداری می دهد؟ خیر. از زمانی که این جا شهر شد هیچ یک از ادارات در این شهر پایگاهی ندارند. و آن ها که فعالیتی دارند با کمک شهرداری به فعالیت خود ادامه می دهند. شهرداری به دو مدرسه ی شهر کمک می کند. هزینه ی گرمایش و برق و تعمیرات ساختمان اورژانس و غذای کارکنان آن ها با شهرداری است. سایر ارگان ها نیز از خدمات غیر مستقیم شهرداری بهره مند هستند. دو نفر از کارکنان ستاد نماز جمعه، یک نفر از کارکنان دادگاه فشم و … زیر مجموعه ی شهرداری هستند. ما هم برای این که ورزش شهر یک متولی داشته باشد حاضر شدیم حقوق مسئول ورزش شهر را پرداخت نماییم. مگر شهرداری مسئول تعمیر و نگهداری سالن ورزش شهر است؟ ما اگر این کار را نمی کردیم هیچ وقت اداره ی ورزش و جوانان این کار را نمی کرد و بعد از مدتی این سالن غیر قابل استفاده می شد. در حال حاضر ما برای این که از خدمات سایر ادارات بهره مند شویم چاره ای جز تعامل با آن ها نداریم. اگر همین کمک ها نباشد مدارس و اورژانس مستقر در شهر تعطیل خواهند شد. در ضمن اداره ی ورزش و جوانان آقای میرهاشمی را معرفی نمود. ما هم با توجه به این که ایشان بومی هستند، تایید نمودیم. سربلند باشید.

   پاسخ
   1. 30.1.1

    ناشناس

    سلام
    حاج حسین متشکرم، در اصل شما در انتخاب ایشان دلالتی نداشتید و اداره ورزش استان ایشان را معرفی نمود و ،،،،
    خدا یقینا راستگویان را دوست دارد
    یعنی اگر هر کس دیگر را معرفی میکردند شما باید میپذیرفتین و بر مصدر أمور ورزش و جوانان شهر میگذاشتین !!؟؟ چقدر قشنگ از مسىولیت ذاتی و مدنی و اجتماعی خودتان فرار کردید من امیدوار به شنیدن پاسخ منطقی تری بودم وَلِی یک نصیحت دوستانه ؛به شعور دیگران احترام بذارید

    پاسخ
    1. 30.1.1.1

     حسین رجب بلوکات

     دوست ناشناس سلام
     همانطور که عرض شد اعضای شورای اسلامی در معرفی آقای میرهاشمی به عنوان مسئول اداره ی ورزش و جوانان نقشی نداشته و بعد از معرفی به دلایل زیر با بودن ایشان موافقت نمود
     ۱- بومی است. (اگر غیر بومی بود موافقت نمی کردیم)
     ۲- تخصص ایشان با پستی که دارند همخوانی دارد. (اگر غیر متخصص معرفی می شد موافقت نمی کردیم)
     در این که خدا راست گویان را دوست دارد لحظه ای شک ندارم. چنان که اعتقاد دارم از بدگمانی پرهیز کنید زیرا بعضی از بد گمانی گناه است. (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ) ضمناً برای کسی که قیامت را قبول دارد نیاز به هیچ توضیحی نیست و برای کسی که قیامت را قبول ندارد هر توضیحی ناکافی است. من هم در مورد انتخاب آقای میرهاشمی هر توضیحی بدهم ناکافی است. از نصیحت دوستانه شما هم کمال تشکر را دارم.

     پاسخ
     1. 30.1.1.1.1

      ناشناس

      سلام به حاج حسین اقای زحمت کش و فعال،
      حاجی اگر اجازه بدین ابتدا در رابطه با نقد چیست و منتقد کیست مطالبی را تقدیم کنم و سپس در رابطه با جوابیه وزین شما مطالبی را عرضه بدارم با اجازه؛؛
      نقد چیست؟
      نقد در لغت به معانی جدا کردن سره از ناسره وتمیز دادن خوب از بد است و به معنای ارزیابی و بررسی -شناسایی نمودن ،زیر و رو کردن ،عیبها را نمایاندن و پنهان ها را رو اوردن است
      نقد نوعی یافتن و نشان دادن است تا اگر کسی خواست راهش را بیاد و اگر نخواست عذری نداشته باشد
      نقد و شماتت از هم جداست
      شماتت از کینه بر میخیزد و به انتقام می الجامد
      اما نقد از طلب شناخت و سنجش مایه میگیرد و به فرایندی پویا و زمینه ساز میرسد
      هر إنسان دارای عقل و نفس سلیم إقرار میکند به ثمرات فراوان نقد اجتماعی ،به عنوان یک مهارت مانع از إیجاد و پیشرفت اندیشه و رفتارهای فاسد اجتماعی .
      اما حاج حسین عزیز ؛ متاسفانه شاهد رویگردانی افراد در جوامع اجتماعی واقعی و مجازی از نقد و نقادی هستیم که این خود نوعی اسیب و مسىله اجتماعی و فرهنگی شمرده میشود
      در قران کریم سوره ال عمران آیه ۶۴امده:باید گروهی از شما باشند که مردم را بسوی خیر دعوت نمایند و امر به معروف و نهی از منکر کنند و اینگونه أفرادند که رستگارند ،
      منتقد کیست؟؟
      اصل مهم در شناخت و تعریف منتقد ،داشتن اگاهی لازم بر مبنای روش نقد است این اگاهی ها در بر گیرنده مواردی است :
      أحاطه بر روش های نقد سالم
      علم به ویژگی هایی که نقد را شکل می دهد
      نگاه ساختار شکنانه
      دریافت نو از مفهوم اندیشه و رفتارمورد بررسی
      توجه به دیگر رویگرد ها و،،،،،،،،
      حال چرا ما در برابر نقد و منتقد مستبدانه ایستاده ایم و چرا انتقاد را توهین به خود تلقی میکنیم و کمتر طاقت شنیدن انتقاد را داریم
      حاج حسین بزر گوار ؛به نظر شما چگونه میتوانیم فرهنگ انتقاد پذیری را در جامعه گسترش دهیم ؟؟!!
      حاج حسین عزیز ، پرفسور سمیعی میگویید برای کسی که میفهمد هیچ توضیحی لازم نیست و برای کسی که نمی فهمدهر توضیحی أضافه هست انانکه میفهمند عذاب میکشند و انانکه نمی فمهند عذاب میدهند
      اما بعد
      بنده بنا ندارم دلائل نوشته های خودم و مستندات گفتاری دوستان را در رابطه با انتخاب مسىول ورزش بیا ن و عیان کنم چون ؛در خانه اگر کس است یک حرف بس است
      از جدل با جنابعالی که شخصیت والا یی داری امتناع دارم و امیدوارم از جملات خوب شما پند گرفته و واقعا خدا ترس باشم
      شما یک مروری بر گذشته و عملکرد پر از انتقاد أعضائ شورای رؤستای خودمان بکنید یقینا یک چیزی شما را نسبت به ادامه خود کامگی و خود رایی انان رهنمون میکنه و ان نبود فضای نقد و نقادی بود پس قدر بدانند و بدانید نقد و نقاد را.
      من در رابطه با سایر موضوعات مورد نقد و بررسی مجدد و در صورت نیاز ورود خواهم کرد
      از خدا عزت نفس و شناخت کافی را برای خودم ارزومندم التماس دعا ،
      خدا یار و یاور شما پاکان و خوبان باشد ،

  2. 30.2

   شمشکی خیلی دلسوز

   عزیزم؟ ببین بخشداری چه هتلیه که تو قبل از میرهاشمی پیست بودی؟؟؟؟؟؟

   پاسخ
 31. 31

  ناشناس

  سلام
  اوه اوه اوه ،یکی پیدا شده از من شجاع تر ، دقیق تر ، و،،،، خدا را شکر که از أهالی خوب و فهیم شمشک هستند اگر از دربندسر بودند دوستان ما میگفتند اینا تند روهای دربندسر هستند
  دوست دلسوز شمشکی سلام شیر مادر حلال جونت بشه ،
  میخوام طنز گونه مطالب شما رو تکرار کنم شاید باعث تلطیف قلوب دوستان بشه و زودتر یه فکری بحال ما ورزشکاران بکنند
  هتل شهرداری جا کم داشت دوستان با مدیران هتل شمشک صحبت کردند تا یه جا به مسىول ورزش بدهند این کجاش بد هستش تازه اگر دیگ ورزش برا ورزشکاران شهر نمی جوشه برا مسىول ورزش که می جوشه
  تو شهر شمشک دربندسر اصلا قطع الرجال بود حالا یکی را پیدا کردند گه هم رجل هستش هم بین پنج یا شش نفر (تو رشته اسکی استقامت)نفر چهارم یا شاید اول هستش و أورند بر کرسی ورزش شهر نشاندن کجاش بد و اخ هستش بعدا کار یاد میگیره بعدا یک میز تو شهرداری بهش میدن بعدا با ورزشکاران آشنا میشه بعدا یه دوره آموزش مدیریت میره وإنشالله بعد از چند سال میشه مدیر ورزش و کارشناس ورزش و هی ألقاب خوب ورزشی ،
  ضمنا وقتی صحبت از انتصاب هستش دیگر مقبولیت مهم نیست
  تا چند سال باید ازمون و خطا انقدر انجام بشه تا دق ما سر بیاد که اینم بد نیست
  فعلا خدا حافظ تا بعد ،
  اگر از دست بعضی ها دق نکردم و زنده موندم بر میگردم تا اندر حکایت رئیس و ریاست و مدیر و مدیریت مباحثه داشته باشم ولی خارج از طنز بی مزه من ،بلکه با دلائل و متون علمی و تحقیقی ،

  پاسخ
 32. 32

  حسین بلوکات

  سلام
  ضمن عرض ادب ،خدمت عزیزانی که به نوعی پاسخ مرا دادند باید به عرض برسانم که بنده قانع نشدم.نمیدونم چرا اینقدر تو شهر ما حاشیه وجود داره؟
  همه دنبال این هستند که همدیگرو متهم کنند!!!!!!!
  لطفا اعضاء محترم شورا (مسئول کمیسیون فرهنگی ورزشی)بصورت شفاف پاسخگو باشند تا این شائبه ها برطرف بشه.

  پاسخ
 33. 33

  شمشکی دلسوز

  جناب آقای حسین بلوکات
  سلام
  واقعا نمیدانم به چه زبانی از شما تشکر کنم . احسنت بر شرافت و مردانگی شما . همین که به دور از هرگونه مصلحت اندیشی و پنهان کاری نظر بنده را بر روی سایت خود درج نموده اید سپاسگزارم. امروز وقتی سایت شما رو مشاهده کردم بسیار قافل گیر شدم. ابتدا از اینکه نظر بنده را درج نموده اید و سپس از پیگیری این موضوع . بنده در طول این مدت همیشه به شما اعتقاد داشته ولی از امروز به بعد ارادتمند شما هستم . امیدوارم ضمن بررسی این موضوع تا حصول نتیجه مابقی مشکلات شهر را نیز پیگیری نمائید. مجددا از شما سپاسگزارم . خداوند همیشه یار و یاور شما خدمتگزارن صدیق باشد. از این به بعد بیشتر از این طریق مزاحم شما خواهم شد.

  پاسخ
 34. 34

  ناشناس

  سلام به شمشکی دلسوز و اقای حسین بلوکات
  از هر دوی شما عزیزان متشکرم لااقل انتقاد و سؤالات خودتان را مطرح کردید و دوستان مسىول را یقینا به فکر پاسخ و حداقل یک اقدام تاثیر گذار انداختید
  اما لااقل کمی صبر میکردید تا دوستان شورای اسلامی پاسخ میدادند و بعد تشکر و قدردانی میکردید
  الان حتی اگر کمی در پاسخ دادن مردد بودند حالا پاسخ حق به جانب میدهند و !!!!؟؟؟؟
  البته این حسن نیت شما ناشئ از روحیه ورزشکاری شما هستش که امید وإرم همیشه ورزشکار باقی بمانید ،

  پاسخ
 35. 35

  اشمشکی

  سلام دوست عزیز و گرانقدر جناب حاج حسین رجب بلوکات گرامی جا داره اینجا به نوبه خودم از زحمات شما و دیگر دوستانی که در شهر باعث این امر شدند تا جلوی هرگونه شهر فروشی گرفته شود چیزی که سالها در شمشک باب بوده والان جلوی آن گرفته شده تشکر ویژه نمایم دوستان عزیز دست مریضاد، خسته نباشید همانگونه که نقد صورت میگیرد باید این فرهنگ همه گیر شود که خوبی ها نیز گفته و بیان شود در پایان توفیقتان روز افزون برای همه بچه انقلابی ها از خداوند منان خواستارم

  پاسخ
  1. 35.1

   حسین رجب بلوکات

   جناب آقای شمشکی سلام
   اگر کاری صورت گرفته فقط لطف خدا بود و دعای خیر دوستان. از لطف شما صمیمانه سپاسگزارم. سربلند باشید.

   پاسخ
 36. 36

  حسین بلوکات

  با سلام :این مطلب رو تقریبا یک هفته پیش در سایت شورا ارسال کرده بودم اما دریغ از یک جواب

  سلام
  جای بسی خوشحالی دارد که در شهرما هم نماینده ورزش شهر بعد از مدتها بصورت رسمی معارفه وشروع بکار نمود.
  بنده به سهم خود این انتصاب را تبریک می گویم ،دوست عزیز آقای مصطفی میر هاشمی ، اعضای محترم شورای اسلامی شهر شمشک، دربندسر، مردم خوب و ورزشکار ، ساعاتی بعد از مراسم معارفه در فرهنگسرای اوشان ، مراسم تقدیر از تیمهای برتر فوتبال لیگ رودبار قصران برگزار گردید ………….
  بنده نه بعنوان فرد ورزشی ،بلکه عضوی از مردم همین شهر سوالاتی را مطرح وانتظار دارم جواب قانع کننده ای را بشنوم.
  ۱-حضور عضو محترم شورا (حاج محمد کیا دربندسری) در مراسم را قدر دانی مینمایم ،اما برای بنده جای سوال است،چرا ایشان بسرعت مراسم را ترک نمودند وحتی این فرصت برای ما وکسانیکه قرار بود از آنها تقدیر شود فراهم نشد تا از نزدیک و در جایگاه توزیع جوایز از حضور ایشان بهرمند شویم؟
  ۲-دوست عزیز آقای (سید مصطفی میر هاشمی )نماینده ورزش شهر ،امیدوارم شما نیز جواب قانع کننده ای به این سوال یعنی عدم حضورتان در مراسم بدهید؟
  یکبار دیگر نیز مجددا انتصابتان را تبریک گفته ،و از شما میخواهم خواهش کنم در صورت امکان هر چه سریعتر نسبت به احیاء و راه اندازی مجدد تمرینات تیمهای پایه (فوتبال)در سطح شهر باهیئت فوتبال هماهنگیهای لازم را صورت داده، تا قبل از شروع فصل جدید امکان این را داشته باشیم تا در شروع فصل تیم های خوبی رامهیای حضور در مسابقات نماییم.(به امیدخدا)

  پاسخ
  1. 36.1

   حسین رجب بلوکات

   جناب آقای بلوکات سلام
   در اولین فرصتی که این دو بزرگوار را دیدم، پرسش های شما را مطرح کرده و خواستار پاسخ آقایان خواهم بود. البته در روزی که آیین توزیع جوایز بود، در شورا نیز چند جلسه برگزار شد که سایر اعضا نتوانستند در آن جا حضور داشته باشند. حاج محمد نیز ظاهراً به خاطر طولانی شدن بخشدار تا انتها در جلسه حضور نداشت. سربلند باشید.

   پاسخ
 37. 37

  حسین رجب بلوکات

  جناب آقای بلوکات سلام
  همان طور که قول داده بودم از آقایان دلیل غیبت و خروج زود هنگام را پرسیدم. آقای میرهاشمی گفتند که از ایشان دعوت به عمل نیامده بود و اصلاً از برگزاری جلسه خبر نداشته است. آقای کیا نیز گفت: آن روز تراکم کاری داشتم. و باید به جلسه ی بعدی که در شورا برگزار می شد، می رسیدم. متاسفانه سخنرانی آقای بخشدار طولانی شد و من مجبور شدم زودتر جلسه را ترک کنم. من قانع شدم. امیدوارم شما نیز قانع شده باشید. سربلند باشید.

  پاسخ
 38. 38

  صفدر

  سلام خدمت همه دوستان، یه سوال از آقای ناشناس که نگران فوتبال شهره: این فوتبال شما چه گلی به سر دربندسر یا شمشک زده؟ چه نقشی در معرفی دربندسر یا شمشک به جهان و ایران که هیچ به همین شهر تهران داشته؟ چه افتخاری داشته؟ اول شدن در لیگ برتر رودبار قصران؟ که اونم سالهاست نمیشید؟ حالا اسکی، حداقل حداقل همه میدونن دربندسر به سر صدقه اسکی به ایران و جهان معرفی شده، از صدقه سر اسکیه که الان دربندسر رو میشناسن؟ شمشک هم همینطور، حالا شما بیاید برای تامین منافعتون هی سنگ فوتبال رو به سینه بزنید تهش برید ۴ تا ۴ تا از زاگون بخورید… هه…

  پاسخ
  1. 38.1

   ناشناس

   سلام به صفدر
   از اظهار نظر جنابعالی متشکرم
   یک خواهش از اقا صفدر دارم واون اینکه مجددا و با دقت مطالب منو بخواند
   من از بی توجهی به ورزش شهر گله مند هستم
   من از انتخاب مدیر ورزش شهر که بسیار بسیار چشم بسته صورت گرفت گله مند هستم
   من از توجه ویژه بعضی از دوستان مسىول به یکی از رشته ها ی ورزشی گله مند هستم
   من از اینکه جذابیت رشته فوتبال بیشتر هستش و متاسفانه توجه اقایون کمتر هستش گله مند هستم
   من از عدم کنترل و توجه به عملکرد مسىولین هیات ورزشی شهر گلمند هستم
   من از بودجه کم به ورزش شهر گله مند هستم
   من از نبود ورزش بأنوان و تشکیلات مجزأ گله مند هستم
   حالا اقا صفدر ؛این همه گله مندی بنده را یا نخوندی یا یادتون رفت که منصفانه نقد مطلب کنید
   ایا میدانید با یک توپ پلاستیکی و در یک زمین نسبتا مسطح تقریبا صد متر مربعی میشه ساعتها و در هر چهار فصل فوتبال بازی کرد و ساعتها انرژی جوانان را کنترل و هدایت کرد ولی با حداقل پنج میلیون تومان و فقط در فصل زمستان میشود اسکی کرد ؟!؟!!
   ایا میدانید ورزش اسکی یک ورزش إشرافی هست و ورزش فوتبال یک ورزش مردمی
   ایا میدانید هر کس ولو با تبحر أندک ساعتها میتواند تو زمین فوتبال ورزش کند ولی در پیست اسکی اگر تبحر نداشته باشد دچار نقص عضو و اسیب میشود
   و ایا شما با دیدگاه مدیریتی و ورزش شناختی وارد این مبحث شدی و یا چون فقط با ورزش اسکی آشنایی داری تعصب صنفی خودتان را مطرح کردی
   من با شجاعت تمام عرض میکنم روزی را میبینم که مدیر ورزش شهر بخاطر دلائل ضعف مدیریتی از این سمت بر کنار میشود وَیَا خودش پا به فرارمیگذارد
   اقا صفدر از مصاحبه با شما خوشحال شدم
   در پناه حق باشید

   پاسخ
 39. 39

  صفدر

  ….،کاری که اسکی بازان کردند اونا رفتند رئیس را دیدند الان در خفا چنان حمایت میشن که نگو…
  اره عزیز دل برادر دیگه من و تو باید فوتبال را کنار بزاریم بریم تو عالم سیاست؛….
  …… تو یک رشته ورزشی تخصص داره که در ایران علاقه مندان ان به انگشتان دست نمیرسد
  سلام ناشناس گرامی، همه مطلبتون رو خوندم، به نظرم شما باید بری دوباره بخونی، اهم صحیبتهای حضرتعالی این بود که در بالا آوردم و نه اونیکه در بالا نوشتید….
  یا علی

  پاسخ
  1. 39.1

   ناشناس

   اقا صفدر سلام
   من به بیان إشکالات ورزشی که توسط خودم انجام شد و دوستان خواندند و بروی خودشان نیاورندند شک ندارم واصلا إصراری ندارم که شما باور کنی یا نکنی
   اما سوال برام پیش امد امیدوارم جواب بدین
   ایا مسىول ورزش شهر را میشناسین ؟
   ایا سوابق ورزشی ایشان را مطالعه کردید
   ایا سوابق مدیریتی ایشان را میدانید
   ایا غیر از یک رشته ورزشی (که به تعداد انگشتان دست ورزشکار و علاقه مند ندارد )ایشان در رشته دیگری تبحر و تخصص دارند؟
   لطفا صادقانه یا خودتان یا شخص عزیز و محترم اقای میر هاشمی (مسىول ورزش شهر )به سؤالات من پاسخ بدین تا من هم از وضعیت ایشان بیشتر مطلع شؤم
   راستی در این چند ماه مسىولیت غیر مسابقه اسکی استقامت در شهر چند مسابقه دیگر را ایشان برگزار و مدیریت کرده و یا تدوین برنامه کردند تا در آینده انجام بدن
   اقایون مسىول کمیسیون فرهنگی ورزشی هم لطف کنند یک سوال از ایشان بکنند تا ما مطلع بشیم
   اقا صفدر خدا را شاهد میگیرم که من هیچ دشمنی یا عداوت با شخصی ندارم من خاک خورده ورزش هستم و ایشان را در این اندازه ندیدم و حتی نمیبینم،

   پاسخ
 40. 40

  علی کیا

  سلام به همگی

  پاسخ
 41. 41

  حسین بلوکات

  سلام
  خوب شد که این تالار گفتگو رو داریم وامثال بنده،……از درد دلمون واسه همشهری هامون میگیم.
  بنده نه قصد بی ادبی دارم که خدایی نکرده به کسی بربخوره،و فقط از سر دلسوزی مدتی هست که با اعضای محترم شورا درد دل میکنم…..اینو گفتم که یادمون باشه کاری که ما (مردم شهر)وشما عزیزان در شورای اسلامی،هیئتهای مختلف ورزشی،ودیگر ارکان مختلف در حوزه شهر انجام میدهیم درساخت فرهنگ شهری نقش بسیار مهمی را دارا میباشد واز آنجا که به گفته عضو محترم شورا حاج جواد شمشکی مردم توقع دارند تا تمام خواستهایشان را از طریق شورا پیگیری نمایند.حال شما بگویید تا کی باید مردم را در انتظار خواسته هایشان بگذاریم………….
  آیا این که میگوییم امکانات ورزشی مناسب در اختیار ورزش دوستان قرار دهید زیاده خواهی است………
  شما میگویید …….. خواهشا راه را شما پیدا کنید زودتر تا دیر نشده است……….ما زبانمان م و……….
  زمستان رفت ورو …………
  یه چند تا عاشق ورزش تو این شهر بیشتر نمونده ،لطفا راه پیدا کنید…….
  راستی نمیدونم کی میخواد جواب بنده رو بده
  در دفعه قبلی که گفتگو داشتم بنده قانع نشدم خواستید عرض میکنم!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 42. 42

  م ـ کیاشمشکی

  خدمت آقای بلوکات عزیز سلام
  امیدورام سال پیش رو بر شما مبارک باشد و در کارهایتان موفق باشید. مدتی بود می خواستم در سایت شما مطلبی را بیان کنم. راستی از بابت راه اندازی سایت و مخصوصاً تالار گفتگو باید تشکر کنم. در این شهر تازه تاسیس مشکلات زیادی وجود دارد. با توجه به این که به جز شورا و شهرداری هیچ نهاد و اداره ی دیگری نیست تا پاسخگوی مطالبات مردم باشد، به ناچار مردم به حق همه مسایل را با شورا و شهرداری در میان می گذارند. من نیز با توجه به این موضوع می خواهم وقتتان را بگیرم و چند موضوع را عنوان کنم. به حمدالله مسایل عمرانی شهر به خوبی پیش می رود مسایل رفت و روب و به خصوص برف روبی در زمستان به خوبی انجام گرفته و می گیرد. آن بخش هایی که جز وظایف شهرداری است به خوبی انجام می شود الا یک مورد و آن هم تعریض جاده در محدوده ورودی شهر است. از این مورد بگذریم در بخش فرهنگی و ورزشی نیز بسیار کاستی وجود دارد. این را هم می دانیم این مسایل مربود به شما نیست و با اداره ورزش و جوانان است و اداره ارشاد اما چون اداره ارشاد نیست مثل سایر مسایل به ناچار شما باید دخالت کنید. اما پیش از عید شاهد تاسیس اداره ورزش و جوانان در شهر بودیم و آقای میرهاشمی نیز به عنوان مسئول معرفی شد پرسش من این است تا کی ما باید صبر کنیم تا ایشان حرکتی از خود نشان بدهند. البته در فضای مجازی به طرق مختلف شاهد درخواست مردم و به خصوص جوانان بودم که ایشان باید فعالیت بیشتری داشته باشند. تا سر بچرخانیم تابستان است و تعطیلی مدارس و سرگردانی جوانان و نوجوانان شهر که بی برنامه هستند. لطف کنید به خاطر خدا باعث تغییر این وضعیت شوید. منتظر پاسخ و اقدام شورا هستم. موفقیت شما را از درگاه خداوند خواهانم.

  پاسخ
  1. 42.1

   حسین رجب بلوکات

   جناب آقای و یا سرکار خانم م ـ کیاشمشکی سلام
   با تشکر از ابراز لطف شما. به چند مورد اشاره داشتید. ابتدا بابت نگاه منصفانه ای که دارید سپاسگزارم. همان طور که اشاره کردید ما به ناچار مجبوریم در همه ی امور شهر دخالت کنیم. کارهایی که در تخصص شهرداری است به خوبی انجام می شود. در مورد تعریض جاده به خصوص در ورودی شهر اگر کمی تحمل نمایید، ان شا الله تا ابتدای پاییز تغییرات اساسی را شاهد خواهید بود. در امور فرهنگی حق با شماست ما بسیار ضعیف عمل کردیم. باید با استفاده از نیروهای بومی در تمام زمینه ها بهتر عمل کنیم. در مورد ورزش ما هم مثل شما منتظر حرکت و برنامه ریزی و اجرا از سوی مسوول محترم ورزش و جوانان هستیم. به هر حال بسیار خوشحال خواهیم شد چنان چه شما و یا دیگر اهالی محترم شهر در زمینه های ورزشی و فرهنگی به کمکمان بیایند. منتظر برنامه های اجرایی شما هستیم. سربلند باشید.

   پاسخ
   1. 42.1.1

    حسین بلوکات

    سلام
    ضمن عرض تبریک فرا رسیدن سال جدیدو آرزوی سلامتی برای همه عزیزان،امیدوارم در سال جدید همانطور که فرمودید بتوانید در زمینه های فرهنگی و ورزشی ،با برنامه ریزی بهترباعث شودتا جوانان این شهر با استفاده از قابلیتهای داخلی شکوفا شوند.
    به نظر می آید دوباره قرار است چوب بی برنامه گی مسئول ورزش شهر را این جوانان بخورند.
    دغدغه ای که بنده وجمعی از ورزشکاران به آن می پرداختیم رااکنون نظاره میکنیم.
    فروردین سال جدید از نیمه گذشته است اما دریغ از یک فرا خوان ……….
    ما منتظریم تا هر چه سریعتر آنچه در توان داریم را برای احیائ وسربلندی شهرمان به میدان بیاوریم.
    دیگر مجالی نیست ………..این جمله تکراری را باز میگویم دیگر مجالی نیست……….

    پاسخ
 43. 43

  محسن کیادربندسری

  جناب آقای بلوکات سلام
  مدت ها بود که می خواستم یک موضوع را در تالار گفتگو بنویسم، بنا به دلایلی تعلل کردم. از هفته قبل که گاز کشی دربندسر شروع شد، موضوع دوباره ذهن مرامشغول کرد. ناچار شدم این موضوع را مطرح کنم تا نظرات موافق و مخالف را ببینیم و بدانیم. و اما چرا این موضوع را در اینجا مطرح می کنم به چند دلیل است. اول این که شنیدم یکی از کسانی هستید که به شهر سبز اعتقاد دارد. دوم اینکه شما حداقل تا آنجایی که بتوانید پاسخگو هستید. سوم اینکه جای دیگری در سایت های موجود پیدا نکردم تا این موضوع را بیان کنم. و اما با تمام مزایایی که گاز به عنوان انرژی ارزان و راحت دارد معایبی نیز دارد مثل خطرناک بودن، آلاینده بودن. و ایجاد گرما در محیط که عواقب خود را دارد. خواهشمند است ضمن گذاشتن این مطلب در سایت پاسخ های رسیده را نیز بارگزاری نمایید. در پایان اگر ممکن است نظرخود را نیز بیان نمایید.

  پاسخ
 44. 44

  لیلا کیاشمشکی

  سلام
  در جواب آقای محسن کیادربندسری باید بگویم نمی دانم ایشان ساکن دائمی دربندسر هست و یا مثل اکثر بومیان در تهران زندگی میکند فکر می کنم ایشان در تهران و با راحتی زندگی میکند چون اگر سختی های زندگی در زمستان اینجا را دیده بود از ضررهای گاز اصلاً نمی نوشت ایشان هنوز کپسول سنگین گاز را از سر خیابان تا منزل در برف به دوش نگرفت ایشان هزار لیتر هزار لیتر گازوئیل را با قیمت لیتری ششصد تومان نخرید ایشان سرمای تا بیست درجه زیر صفر اینجا را تحمل نکرد برادر من گاز یک نعمت برای این منطقه است با باز و بسته کردن شیر به راحتی در منزل می شود از آن استفاده کرد هم در پخت و پز و هم در گرم کردن خانه از این که با تلاش اعضای شورا و شهردار یک کار مثبت در این شهر می خواهد اتفاق بیفتد خدا را شکر می کنیم خواهشاً فکر اعضای شورا را نسبت به گاز خراب نکنید.

  پاسخ
 45. 45

  مجید ساوه شمشکی

  سرکار خانم لیلا کیاشمشکی سلام
  مطالب شما را مطالعه کردم من هم مثل شما ساکن دائمی این جا هستم همه مشکلاتی را که گفتی من هم سال ها حس کردم سکونت داشتن در شمشک و یا دیگر محلات این شهر مشکلات خاص خودش را دارد من هم از این که شهرمان از نعمت گاز برخوردار خواهد شد خوشحالم حداقل مردمی که ساکن دائمی هستند از بخشی از مشکلات رها خواهند شد اما من نگرانی نیز دارم نگرانی من بابت آینده است همان طور که می دانید این شهر به خاطر اسکی زنده است اگر بر اثر استفاده غیر اصولی از گاز گرمای محیط شهر زیاد شود همان بلایی که سر تهران آمد سرمان می آید سال هاست که در تهران برف نمی بارد اگر یک روز در آینده در شمشک برف نبارید چه کنیم کمی هم از این زاویه به موضوع فکر کنیم

  پاسخ
  1. 45.1

   محمد بلوکات

   با عرض سلام خدمت آقای حسین بلوکات و عزیزانیکه در مورد گازرسانی شهر نظر داده اند ، نکته ای را در مورد مصرف گاز عرض میکنم . گاز طبیعی پس از سوختن به گاز co2 (دی اکسید کربن ) تبدیل می شود . این کاز بطور معمول در جو زمین وجود دارد ولی تجمع ان در یک محدوده خاص باعث می شود نور خورشید ( و خصوصا اشعه مادون قرمز آن که عامل اصلی انتقال حرارت خورشید است ) مانند آینه های بسیار ریز و بی شمار بازتابانده شود و حرارت خورشید در ان ناحیه افزایش یابد ( به این وضعیت پدیده گلخانه گفته می شود چرا که در یک گلخانه در یک فضای محدود دمای هوا بسیار بیشتر از اطراف است ) . نظر به اینکه شهر ما در یک ناحیه کوهستانی و فاقد تهویه طبیعی توسط باد می باشد پدیده گلخانه تشدید خواهد شد . در نهایت یک چتر حرارتی فضای شهر را در بر خواهد گرفت و برف زمستانی پس از بارش با برخورد با این چتر حرارتی به باران تبدیل میشود ( همان اتفاقی که در تهران و شهرهای بزرگ اتفاق افتاده ! ) و اگر هم در اثر شدت سرما و یا فعالیت شدید سامانه های بارشی موقتا برف از این چتر حرارتی عبور کند بدلیل گرمای زمین پس از مدت کوتاهی برف ذوب می شود . این پدیده اولا ورزش اسکی را به تعطیلی خواهد کشاند و ثانیا با فرسایش خاک در اثر بارشهای پی در پی باران ، پوشش گیاهی شهر از بین خواهد رفت و ………. (جالب است بدانید شهر میگون که تنها یک سال از نعمت گاز برخوردار است در زمستان گذشته تقریبا روی برف را به خود ندیده است !! ) اضافه کنید نمک پاشی بی حد و حصر برای تمیز کردن جاده ها در زمستان را و آنگاه چند لحظه چشمان خود را ببندید و بیست سال بعد را تصور کنید !! من در این مورد سال قبل با آقای حسین بلوکات گفتگو کردم . ایشان در این مورد بسیار آگاه و خبره بود ولی صراحتا اعلام کرد علی رغم اعتقاد و میل قلبی خودشان در حال حاضر به هیچ وجه نمی توان در مقابل موج فزاینده مطالبه مردمی برای گازکشی ایستادگی کرد !!!! من شرایط ایشان و خون دلی را که می خورند و نیز سختی و مشقتی را که بومیان عزیز شهر برای تامین سوخت می کشند درک می کنم اما شاید ده سال بعد مطالبه عمومی برای قطع گاز هم نتواند زیست بوم زیبای ما را به ما برگرداند .

   پاسخ
 46. 46

  keyvan

  باسلام خدمت تمامی خوانندگان ومدیرسایت وباتشکرازهمه اعضاء محترم شورای شهر شمشک ودربندسر وشهردارمحترم که درپیگیری مطالبه اصلی مردم که همانا گازرسانی شهربوده تلاش فراوان نموده اند وبه امید اینکه هرچه زودتر مردم شهر شمشک دربندسراز نعمت گاز برخوردار گردنند.

  پاسخ
 47. 47

  ناشناس

  سلام آقای بلوکات
  موضوعی در فضای مجازی شمشک پیش آمده با شناختی که از شما دارم خواستم از خود شما بپرسم یکی از اهالی شمشک با تلفن همراه خود در پیست اسکی شمشک عکسی گرفته و بعد از مشاهده عکس چون لوکیشن دستگاه روشن بوده محل گرفتن عکس را دربندسر ثبت نمود. این موضوع در کانال تلگرامی جوانان شمشک منتشر شد یکی از اهالی شمشک این کار یعنی تغییر نام محل شمشک در گوگل را کار شما دانست. عده ای پست ایشان را تایید کرده و تعداد کمتری با دیده ی شک به موضوع پرداختند. می خواستم به صراحت بفرمایید موضوع از چه قرار است. امیدوارم مشخصات اینجانب به صورت امانت پیشتان باشد.

  پاسخ
  1. 47.1

   حسین رجب بلوکات

   دوست ناشناس من سلام
   از بابت اطمینانی که به من داری و صحت و سقم این موضوع را از خودم جویا شدی کمال تشکر را دارم. من روحم از این موضوع خبر ندارد. همین حالا نیز دقیقاً نمی دانی چه اتفاقی رخ داده و اصلاً نمی دانم آیا اشخاص می توانند به راحتی محلی را در سایت گوگل تعریف کنند و یا تغییر بدهند. خیالتان راحت به هیچ عنوان به خودم اجازه نمی دهم خارج از اخلاق و اعتقاداتم کاری انجام بدهم. به خدا و روز قیامت اعتقاد کامل داشته و معتقدم یک روز همه ی انسان ها باید پاسخ گوی اعمال خود باشند. در فضای مجازی اکثریت مردم بدون تفکر لازم در مورد یک موضوع اظهار نظر می کنند و یا موضوعی را فروارد کرده و یا لایک می کنند. البته کسی که این موضوع را منتسب به این جانب نموده امیدوارم دلایل محکمه پسند داشته باشد. (با آبروی انسان ها به همین راحتی نمی توان بازی کرد) این موضوع به نوعی توهین به شعور سایر مخاطبین است. منطقی ترین و منصفانه ترین راه این بود که آن شهروند محترم مثل شما از خود من موضوع را پیگیری می نمود. ضمن تشکر مجدد از جنابعالی به اطلاع شما و سایر خوانندگان عزیز می رسانم این آمادگی را دارم که در هر زمان و هر مکان پاسخگوی اعمال و عملکردم باشم. در پایان از خداوند متعال خواهانم به همه ی ما سعه ی صدر و انصاف عطا نموده و همه ی ما را به راه راست هدایت فرماید. سربلند و پایدار باشید.

   پاسخ
 48. 48

  یک شهروند

  سلام
  با دیدن این صفحه خیلی خوشحال شدم و با خوندنش دلم گرفت!!!!!!!
  واقعا چی سر مردم مون اومده که انقدر از هم تنفر دارند،منظورم شمشک و دربندسر و تهران و … نیستا کل ایران
  چقدر عوض شدیم،حسی که این روزگار غریب به آدم میده اینه که همه خوبا رفتن و جزای ما بدا شد زندگی ….
  خدایا بهمون رحم کن

  پاسخ
  1. 48.1

   حسین رجب بلوکات

   شهروند گرامی سلام
   هدف از ایجاد تالار گفتگو بیان دیدگاه های مختلف مخاطبین محترم بوده و هست. به شدت معتقدم تنها راه رهایی از صفت های منفی گفتگو به صورت آزاد و تحمل مخالفین است. من هم مثل شما از فرهنگ غیر انسانی که خود را هر از گاهی در جامعه نشان می دهد دلخور و ناراحت هستم. غصه دار بودن دردی را دوا نمی کند. باید ریشه ی مشکلات را شناخت و همه ی آن ها را به صورت علمی و عملی از بین برد. به دلایل مختلف در بخش هایی از فرهنگ جامعه ی ما رو افول بوده و در بعضی از موارد رو به رشد. باید انسان های با فرهنگ در برخورد با نا راستی ها خود را مسوول دانسته و در جهت اصلاح کوشش کنند. امیدوارم روزی شاهد جامعه ای سالم و انسانی باشیم. ان شاء الله.

   پاسخ
 49. 49

  فرهاد

  عرض سلام و وقت بخیر
  میواستم مطلع شوم آیا جاده شمشک به دیزین بازاست یا خیر؟ سپاسگزارم

  پاسخ
  1. 49.1

   حسین رجب بلوکات

   سلام
   با توحه به ریزش کوه در طول مسیر و از بین رفتن گارد ریل ها به علت برف روبی زمستان و باز سازی مسیر پارکینگ دیزین تا گردنه ی دیزین به نظر می رسد تا پایان خرداد ماه قادر به بازگشایی جاده ی دیزین نباشند.

   پاسخ
 50. 50

  علیپور سامانی

  با عرض سلام جناب بلوکات . بنده دانش اموز سابق دبیرستان ابوریحان در سال های ۷۵ الی ۷۸ هستم . شما در ان زمان مدیر دبیرستان بودید. بنده را احتمالا بدین صورت بیاد بیاورید که شما به دیوان عمان سامانی علاقه مند بودید و ما نیز اهل آن شهرستان. اتفاقی شما را پیدا نمودم خواستم بگویم به یادتان هستم و ممنون از شما. البته الان بنده حدود ۳۴ سالم است و ۱۷ سال پیش اخرین دیدار ما بود. خدا نگهدارتان باشد و خاطرات شیرین دبیرستان فراموشم نمیشود. امیدوارم روزی بتوانم اساتید ریاضی اقایان یزدانی و یزدان جو و استاد زیست اقای کیارستمی را هم ببیینم بسیار دبیران خوبی بودند که من در این سالها لحظه لحظه ساعتهای کلاس را یادم مانده است ولی بقیه را حدودا فراموش کرده ام. شما و آن بزرگوران . جز نام نیک از شما سراغ ندارم انشالله روزی ببینمتان . انسان های خوب آنچنان در یاد ها میمانند که لحظه لحظه عمر بیادشان هستیم. پایدار باشید.

  پاسخ
  1. 50.1

   حسین رجب بلوکات

   جناب آقای علیپور سلام
   خوشبختانه اسامی و چهره های بسیاری از دانش آموزان هنوز از ذهنم پاک نشده، مثل شما. امیدوارم حالتان خوب و همیشه تندرست و شاداب باشی.
   با بسیاری از همکاران سابق ارتباط دارم. هر از چند گاهی حضوری و یا تلفنی با بسیاری از اساتید در ارتباط هستم. آقایان یزدانی، یزدانجو و کیارستمی خوب و سرحال هستند.
   از تاخیری که بابت پاسخ گویی شد عذرم را پذیرا باش.
   سربلند و موفق باشی

   پاسخ
 51. 51

  مجله

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  پاسخ
  1. 51.1

   حسین رجب بلوکات

   سپاسگزارم

   پاسخ
 52. 52

  لیفت صورت

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت
  به این خوبی سپاسگزارم

  پاسخ
  1. 52.1

   حسین رجب بلوکات

   متشکرم

   پاسخ
 53. 53

  alaatv.com

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید
  جزو بهترین سایت ها هستید.

  پاسخ
  1. 53.1

   حسین رجب بلوکات

   از حسن توجه شما سپاسگزارم

   پاسخ
 54. 54

  bitaballseir.com

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  پاسخ
  1. 54.1

   حسین رجب بلوکات

   از حسن نظرتون سپاسگزارم.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تارنمای شخصی حسین رجب بلوکات (نماینده شورای اسلامی شهر شمشک دربندسر) - 1394